Парафія Святих Кирила та Мефодія

Парафія Святих Кирила та Мефодія

У 1751 році за пароха Олексія Реберка згадують греко-католицьку дерев’яну церкву святого Миколая в доброму стані. Згодом в селі побудували типову муровану греко-католицьку церкву, що має вхідні двері з багатим різьбленням. Над входом написано дві дати – 1762 та 1894. Біля церкви стоїть проста каркасна дзвіниця з дерева. Два дзвони виготовила фірма "Акорд" у 1926 році за священика Августина Куштана, третій вилив Ф.Егрі в 1921 році. Освячені дзвони єпископом Петром Гебеєм. Останнім греко-католицьким священиком був Іван Егреші, який не підписався на московське православ’я, та був засуджений у 1949 році. Храм, так і не повернувся у власність греко – католицької громади. У 90-х роках більшість вірників ходили до церкви у с. Свалявка, згодом молилися по хатах, проводив богослужіння о.Юрій Хваста. Дата заснування оновленої громади 15 квітня 2002 року.

У 2003 році громада звернулася до місцевої влади, для виділення місця для молитви. Було виділено колишню амбулаторію, котру перероблено на каплицю та освячено 23 жовтня 2003 року та хрест біля неї.

Через рік на ново виділеній місцевою владою ділянці було освячено наріжний камінь під будівництво нового храму Святого Кирила та Мефодія. Освячення наріжного каменю провадив владика Мілан 23 жовтня 2004 року, а вже з наступного дня розпочалося будівництво. Будівельні роботи очолили куратори церкви Микола Петрішка та Микола Степанюк, з священиком Марком Дурлаком. Багато вірників допомагало у цій богоугодній справі. Також допомагав і покійний отець М.Орос, який є уродженцем села. Церква побудована у вигляді хреста із центральним куполом.

4 липня 2008 року надбані хрести на купол освячено владикою Міланом. Були присутні високоповажні гості - Його Високопреосвященство кардинал Йоахим Майснер із Кельна ( Німечина) та архімандрит Сергій із білоруського Полоцька. 18 липня 2009 року, на празник святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, владика Мілан освятив новий храм у селі Порошково Перечинського деканату.

Розпочалося свято з тимчасової каплиці, де 6 років молилася громада. Звідти процесійно, несучи копію ікони Мукачівської Божої Матері, вірники перейшли на подвір’я нової церкви. Тут діти і молодь квітами, хлібом і сіллю вітали свого владику Мілана і гостя – владику Василія (Івасюка), екзарха Одесько-Кримського.

Спочатку було освячено новий дзвін у дзвіниці біля храму, котрий названо Кирилом і Мефодієм. Після цього розпочалося освячення нового престолу і церкви, котра є повністю завершена (бракує тільки іконостасу та розписів). Також відбувся обхід церкви з мощами, освячення центральних дверей, котрі символізують самого Господа Ісуса Христа. Священики , які служили на парафії від часу виходу з підпілля: о. Юрій Хваста, о.Марко Дурлак, о.Микола Кость, о.Михайло Михайлець, о. Ростислав Сметанка, за якого відбулось освячення храму, о.Дмитро Тулай. Зараз парафією опікується отець Анатолій Горзов.

Незабаром було виділено місце для парафіяльного будинку та катехитичного центру, наріжний камінь якого було освячено владикою Міланом 2 квітня 2011 року. Освятив новозбудований будинок владика Мілан на храмове свято Рівноапостольних Кирила і Мефодія 18 липня 2015 року. Наразі діти обох груп та молодь парафії мають приміщення, де спокійно можуть займатися та ближче пізнавати Господа через катехитичні заняття. Функціонує при парафії «Спільнота матерів в молитві».

[ngg src="galleries" ids="52" display="basic_thumbnail"]

Перечинський р-н, с. Порошково

неділя та свята

11.00 - Божественна Літургія
16.00 - Вечірня

субота та перед святами

17.00 - Велика Вечірня

будні (понеділок-субота)

9.00 - Божественна Літургія

катехизація

субота - 13.00 та 14.00

спільнота матерів

9.00 - кожна неділя та свята

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Святих Кирила та Мефодія с.Порошково о.Анатолій Горзов