Парафія Святих Петра і Павла, с. Стрипа

Парафія Святих Петра і Павла, с. Стрипа

Перша письмова згадка про село Стрипа датується 1451 роком, тоді воно належало до Невицького домену Другетів.

Оскільки село Стрипа було невелике, то немало свого храму і було філією Яроцької парохії . У 1930 -1935 роках за кошти місцевих добродійників Андрія Ковача та Михайла Мателешко придбано два дзвони. На великому дзвоні вилито: «Сей звон вилятий на славу Божу для греко – католиків Стрипа». Дзвони поставили на дерев’яній дзвіниці, пізніше збудували на цвинтарі каплицю і дзвони перенесли туди - де вони знаходяться і по сьогодні. В 1949 році каплиця перейшла у власність православної громади.

Після розпаду тоталітарного режиму, у 1993 році свідомі греко – католицькі вірники відновили церковну громаду в с. Стрипа. 28 травня 1993 року проведені парафіяльні збори, на яких був прийнятий Статут релігійної громади. Статут погоджено з єпископом Мукачівської греко-католицької єпархії Іваном Семедієм. Яроцькою сільською радою було виділено ділянку під будівництво церкви.

За пожертви вірників на місці майбутньої церкви було покладено хрест. 16 липня 1995 року владикою Йосифом Головачем було освячено хрест і закладено камінь під спорудження церкви. За ініціативи отця Павла Сабова, його підтримки та керівництва збудовано греко-католицьку церкву у селі Стрипа. Отець Павло Сабов походить із священичої родини, в якій священиками були із діда-прадіда. Він вражав і продовжує вражати своєю культурою, інтелігентністю та відданістю служінню Господу. Завжди вмів знайти спільну мову із будь-якою людиною чи дитиною. Його поважали навіть ті, хто до цього часу критично ставився до духовенства.

Стилевий храм з цікаво вирішеними фасадами постав заслугою о. Павла Сабова. Проект церкви виготовив архітектор Арнольд Медвецький. Будівельні роботи очолив Юрій Лівицький. Спорудженням перекриття та вежі займався інженер Андрій Русин з Ярку. Іван Левчак виконав металеві роботи, а всі двері майстерно виготовив Андрій Левчак. Посвячення завершеного храму відбулося 26 вересня 1999 року в урочистій обстановці єпископом Іваном Семеді.

З 2003 року греко-католицькою парафією опікується отець Ілля Куштан. У своїй душпастирській роботі отець Ілля надавав перевагу не організаційним питанням, а формуванню християнської свідомості у парафіян.

З 2010 року і по сьогодні парафією Святих Петра і Павла в с.Стрипа опікується отець Андрій Долинич. При парафії діють спільноти Матері в молитві і Спільнота серця Христового. На парафії проводяться конкурси Вертепу, в якому приймають участь діти з парафій деканату Ужгород-район.

[ngg src="galleries" ids="80" display="basic_thumbnail"]

Ужгородський р-н, с. Стрипа

неділя та святкові дні (І зміна)

9.00 - Утреня
10.30 - Божественна Літургія

неділя та святкові дні (ІІ зміна)

11.30 - Божественна Літургія

будні

8.00 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Святих Петра і Павла с.Стрипа о. Андрій Долинич