Парафія Святих Верховних апостолів Петра і Павла

Парафія Святих Верховних апостолів Петра і Павла

З приходом радянської влади вже в 1947 році велика кількість населених пунктів Закарпаття була перейменована, незважаючи на вікові традиції багатонаціонального складу населення краю. У зв’язку з цим певних змін зазнали і назви кількох сіл Турянщини. Так, одне з найдавніших сіл у долині Тур’ї Мокре, що в писемних пам’ятках згадується вже в кінці XIII століття, було видозмінене в Мокра.

Давно в селі Мокра стояла дерев’яна каплиця-дзвіниця, в якій було два дзвони, один з яких відлитий Ф. Еґрі в 1923 році, а другий – ужгородською фірмою “Акорд” у 1938 році.

У 1991 році зареєстровано відновлену греко-католицьку громаду села Мокра. Опікуються греко-католицькою громадою села священики: о. Георгій Хваста, о. Марко Дурлак, о. Дмитро Тулай.

У 12-у неділю після Зішестя Святого Духа, 4 вересня 2011 року, Преосвященний владика Мілан з архіпастирським візитом відвідав парафію с. Мокра Перечинського району. Перед початком Архієрейської Служби Божої владика Мілан освятив хрест та наріжний камінь під будівництво нового храму святих Верховних апостолів Петра і Павла. Ділянку під будівництво храму подарував письменник Юрій Шип, який народися в селі і багато зусиль доклав для того, щоб храм якнайшвидше був збудований. Також освячено статую Пресвятої Богородиці, подаровану письменником Шип Юрієм, біля якої владика з вірниками молилися за мир в Україні.

12 липня 2014 року, на празник Верховних апостолів Петра і Павла, Преосвященний владика Мілан освятив храм Першоапостолів на Перечинщині в с.Мокра. Гостем з Риму на святкуванні був монсеньйор Франтішек Новайовський, котрий зробив вагомий внесок для будівництва храму. Для Петро-Павлівської громади відбулася довгоочікувана подія. Багато вірників прийшли на цю урочисту подію. Архієрейську Службу Божу владиці Мілану співслужив декан Перечинського деканату прот. отець Мирослав Рябінчак та п’ятеро священиків. На даний час парафією опікується отець Анатолій Горзов. При парафії Святих Петра і Павла проводиться катехизація дітей.

[ngg src="galleries" ids="50" display="basic_thumbnail"]

Перечинський р-н, с. Мокра

неділя та святкові дні

13.00 - Божественна Літургія
14.30 - Катехизація дітей

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Святих Верховних апостолів Петра і Павла о.Анатолій Горзов