Парафія Успіння Пресвятої Богородиці

Парафія Успіння Пресвятої Богородиці

Однією з пам’яток Доманинців є церква Успіння Пресвятої Богородиці. Та в Протоколі візитації (огляду греко-католицьких парохій Ужанщини) єпископом Михайлом Ольшавським у 1751 році згадується дерев’яна церква, покрита шинглями, настоятелем якої був отець Теодор Гребінець (могла бути десь у районі “Старого села”). На той час церква була в доброму стані, мала своєрідний іконостас. Антимінс був отриманий ще від єпископа Юрія Бізанція (1716-1733). Парафії належала ділянка, отримана свого часу від графа Міклоша Берчені - володаря Ужгородського замку та Ужанської домінії.

Греко-католицьким священиком у Доманинцях (1939-1949 рр.) був о. Андрій Сабов, якого за відмову від переходу у православ’я 21 квітня 1950 року заарештували співробітники Ужгородського КДБ. О. Андрій Сабов разом з дружиною Софією Яцкович виховали семеро дітей, з яких Константин був підпільно висвячений на єпископа Мукачівської єпархії, Йосиф і Павло стали греко-католицькими священиками. Внук Константин також став греко-католицьким священиком і тепер є префектом Ужгородської богословської академії ім. Блаженного Священномученика Теодора Ромжі.

У 1949 році, після ліквідації радянською тоталітарною системою Мукачівської греко-католицької єпархії, Успенський храм Доманинців був переданий у користування новоствореній православній громаді села.

У 1990 році в Доманинцях було відроджено греко-католицьку громаду, і з 1991 року в храмі проводиться почергове богослужіння обох конфесій. Храм Успіння Пресвятої Богородиці описаний одним із дослідників церковної архітектури Закарпаття Михайлом Сирохманом. Будувався він у католицькому церковному стилі з 1798-го по 1815 рік. Це мурована споруда у стилі бароко, з однією великою вежею і малою над святилищем. Настінні розписи-фрески та фігури апостолів для іконостаса виконав у 1820 році відомий єпархіальний художник Михайло Манкович (при настоятелеві храму отці Іоанні Сільваєві). У 1911 році всі ікони іконостаса перемальовані художником Антоном Пилиховським.

Перед входом до храму стоять два Хрести Господні, а за святилищем - невелика каплиця. За храмом міститься колишня фара, а нова - навпроти церкви. У 2000 р., у Святий Рік, навпроти храму греко-католицькою громадою Доманинців та численними благодійниками зведена каплиця Божої Матері, яку освятив владика Іван Семедій. При парафіяльному будинку є недільна школа підготовки Першопричастників яка проводиться після Божественної літургії.

Є також катехизація старшої молоді яка проводиться що суботи в 16:00.

З 1991 року при парафії є заснована спільнота "Членство Святого Рожанця". Звершують рожанець перед Божественною Літургією.

З 27 травня 2012р є заснована спільнота Матері в молитві.

[ngg src="galleries" ids="28" display="basic_thumbnail"]

м. Ужгород, мкр. Доманинці, вул. Стародоманинська, 2

Порядок Богослужінь проводиться почергово (тобто) 1-зміна 2-зміна

1-зміна

7.30 к.ч. - Утреня
9.00 к.ч. - Божественна Літургія

2-зміна

11.00 к.ч. - Божественна Літургія
18.00 к.ч. - Вечірня

будні (середа, п’ятниця)

17.00 к.ч. - Молебень або рожанець 
18.00 к.ч. - Божественна Літургія

будні (крім середи і п'ятниці)

9.00 к.ч. - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Успіння Пресвятої Богородиці о.Микола Мацур