Парафія Успіння Пресвятої Богородиці, с. Баранинці

Парафія Успіння Пресвятої Богородиці, с. Баранинці

Перша письмова згадка про село Баранинці, під назвою «Baranya» зустрічається у 1409 році. Назва села походить від слов’янського слова «брана» - ворота. Очевидно, що село стояло на давньому торговельному шляху, на якому стояли митні ворота. За іншою версією село Баранинці отримало свою назву від сім’ї Барані. Згідно з документами 1427 року тут були три господарські двори, які належали сім’ї Барані. Село Баранинці згадують в документах 1427 року, але про давні баранинські церкви нічого не відомо.

У 1921 році греко-католицька громада села вирішила будувати муровану церкву. Було обрано комітет зі спорудження храму. Великою була і заслуга дравецького пароха о.Степана Пайкошія.

Почали будувати в 1927 році, наступного року вже було зведено стіни. Церкву посвятив владика Петро Гебей у 1929 році, але деякі роботи тривали ще до 1934 року.

Іконостас зробив І. Павлишинець. Малювання в інтер’єрі виконав С. Сарновський. Церкву збудовано в центрі села, при головній дорозі. Споруда має добрі пропорції і струнку двоярусну башту з оригінальним завершенням у вигляді видовженої, шоломоподібної восьмигранної бані з двоярусним ліхтарем такої ж форми. У вежі три дзвони, найбільший з яких відлив Ф. Егрі у 1922 році, а дещо менший - виріб фірми "Акорд" 1936 року.

До 2000-річчя Різдва Христового через дорогу від церкви споруджено каплицю. 07 червня 2014 року на святкову Вечірню прийшла велика кількість місцевих вірників, щоб напередодні великого свята, просити у Святого Духа очистити всіх нас від усякої скверни і спасти душі наші. Після завершення Вечірні відбувся молебень до Найсвятішого Серця Ісусового та освячення відновленого парку – монументу Слави Божої. Освячення здійснив владика Мілан.

15 листопада 2008 року, владика Мілан разом з отцями помолилися вечірню, після якої було освячено оновлений хрест перед церквою. Потім велика кількість вірників із запаленими свічками хресним ходом перейшли з храму на місцевий цвинтар. Тут було освячено владикою Міланом 14 каплиць нової Хресної дороги.

11 жовтня 2015 року владика Ніл освятив новий престол у Свято-Успенській церкві с.Баранинці.

При парафії Успіння Пресвятої Богородиці с.Баранинці діє декілька спільнот, з яких найбільшою є спільнота «Святого Ружанця» та спільнота «Почитателів Найсвятішого Серця Ісусового». Своєю молитвою «Спільнота Матері в Молитві» нашої парафії єднаються з матерями цілого світу. Материнське серце завжди прагне вберегти свою дитину від небезпек цього світу. Найкращим захистом для кожної дитини є молитва її матері, а ще більшу силу має спільна молитва матерів.

При парафії проводиться катехизація дошкільнят, приготування до Першого Святого Причастя, катехизація дітей після Святого Причастя. Також при парафії діє школа міністрантів, в якій віднайшли радість у служінні Богу 15 хлопців. Співпрацюючи з парафіяльними родинами, Церква виконує свою місію по євангелізації людини в сучасному світі, починаючи від її найменших років.

[ngg src="galleries" ids="63" display="basic_thumbnail"]

Ужгородський р-н, с. Баранинці, вул. Центральна, 59

неділя та святкові дні

8.00 - Утреня
9.00 - Божественна Літургія
17.00 - Вечірня

будні

8.30 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Успіння Пресвятої Богородиці с.Баранинці став.прот.о.Сергій Слободянюк