Парафія Успіння Пресвятої Богородиці, с. Концово

Парафія Успіння Пресвятої Богородиці, с. Концово

Концово — село в Ужгородському районі Закарпатської області. В письмових джерелах відоме під назвою "Koncháza". Можливо, назву село отримало від його власника Конца. Поселення виникло в XIII або в першій половині XIV ст.

На початку ХХ століття в селі Концово була єдина греко-католицька мурована церква. Очевидно, 1906 рік є роком освячення вже повністю закінченої та прикрашеної церкви, бо в 1888 р. у пресі повідомлялося про спорудження церкви в Концові та її освячення 2 вересня. Боковий фасад мурованої базилічної церкви був пошкоджений під час Другої світової війни.

Церкву зняли з реєстрації діючих храмів у 1953 р. і перетворили на склад. Барокову вежу зруйнували в кінці 1970-х років. Довкола церкви набудували металеві конструкції та бараки, що справляло дуже гнітюче враження.

Після легалізації греко-католицької Церкви на Закарпатті, вірниками села Концово, на чолі з Юрієм Шипом та за допомогою отця Олександра Легези було прикладено значні зусилля для повернення греко-католицькій громаді села будівлі церкви.

У 1991 році отця Олександра було назначено капеланом Ужгородського Кафедрального Собору, де він служив віддано впродовж 22 років. У тому ж році паралельно отримав призначення бути адміністратором Петро-Павлівської парафії с. Минай, а дещо пізніше - Успенської парафії с. Концово Ужгородського району. В обох селах з Божою допомогою відновив зруйновані старі греко-католицькі храми, які за часи підпілля діяли як склади. У с. Минай служив отець Олександр до 2003 року., а в с. Концово дещо довше, а найдовші роки служіння Господу проходили у Кафедральному Соборі.

В 1995 році греко-католицькою громадою села Концово було отримано рішення обласної сесії про повернення храму для проведення богослужінь.

6 серпня 1995 р. біля зруйнованої церкви о. Олександр Леґеза провів першу, після більш ніж 40-річної перерви, службу. У 1996 р. місцевий майстер Василь Юрець відбудував вежу храму. Після відновлення вежі, з кладовища було перевезено та встановлено дзвін, який знаходився там з часів війни.

З 2003 року і по 2009 рік парафією опікувався отець Павло Сабов. З 2009 року по 2013 рік отець Крістіан Абрань, пізніше його змінив отець Михайло Пазуханич. На даний час парафією опікується отець Іван Русин.

При парафії проводяться заняття з молоддю. Сформувалась досить зріла спільнота «Матері в молитві».

[ngg src="galleries" ids="69" display="basic_thumbnail"]

Ужгородський р-н, с. Концово

неділя та святкові дні

11.00 - Божественна Літургія

будні

9.00 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Успіння Пресвятої Богородиці с.Концово о.Іван Русин