Парафія Успіння Пресвятої Богродиці
Село Дубриничі – розташоване у Перечинському районі Закарпатської області між районними центрами Перечин та Великий Березний.
Дубриничі згадуються вперше в латинському тексті в формі Добронч, потім у 1401 році - як Дубрич. Назва походить від слова «дуб».
Станом на 1775 рік в селі 57 дворів і 763 жителів. Через півстоліття у 103 дворах мешкало 819 чоловік, із них 800 греко-католики і 19 угорці-реформати. У географічному словнику Угорщини замітка про Дубриничі свідчить: «Руське село в Ужанському комітаті на березі Ужа, на північ від Ужгорода за чотири години ходьби. 18 чоловік сповідують римо-католицьку, 723 - греко-католицьку і 22- іудейську релігію. Греко-католицька парохіальна церква».
У 1751 році згідно з єпископською візитацією в Дубриничах була дерев’яна церква Святого Козьми і Дем’яна з двома дзвонами. Муровану церкву Успіння Пресвятої Богородиці збудували у кінці ХIХ століття. Біля церкви стоїть каркасна металева дзвіниця з трьома дзвонами, вилитими Ференцом Егрі в 1927 році.
У 1944 році з приходом радянської влади на Закарпаття греко-католицька Церква зазнала переслідувань з боку нового режиму. У 1949 році церкву Успіння Пресвятої Богородиці в селі Дубриничі насильно передано новоствореній православній громаді села.
Після багатолітньої заборони легальна діяльність ГКЦ була відновлена у листопаді 1989 року на підставі рішення Ради у справах релігій при Раді Міністрів УРСР, згідно з яким Церкві було надано право реєструвати і засновувати свої громади. Відновлену греко-католицьку громаду села Дубриничі зареєстровано у 1992 році. Завдяки старанням та організаційному таланту Маргарити Цьоми, місцевою владою надано занедбане, напівзруйноване приміщення колишньої школи, для проведення Богослужінь та будівництва нової греко-католицької церкви. Проект реконструкції виконав архітектор Василь Черкун. Активну участь у будівництві церкви приймав чоловік пані Маргарити, Йосиф Цьома. Очолив будівельні роботи будівельник Михайло Молнар. Під його керівництвом проводились всі будівельні роботи. Було розібрано частину стін старої школи, посортовано каміння та цеглу, які використали для зведення нових стін церкви. У 2005 році під час будівництва даху та турні Михайло Молнар зірвався з риштувань і розбився на смерть.
Відновленою парафією Успіння Пресвятої Богородиці опікується о.Юрій Лущак (теперішній помічний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії), згодом о.Мартін Ваврак. Значну допомогу в будівництві храму надала римо-католицька дієцезія Відня.
На початку жовтня 2007 року було повністю завершено зовнішні роботи. Петро і Михайло Ходаничі виготовили престол та тетрапод. 21 жовтня 2007 року єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан освятив новий храм Успіння Пресвятої Богородиці у селі Дубриничі Перечинського деканату. Серед гостей свята був о. Грегорі Гай, генеральний настоятель чину Місіонерів св. Вінсента де Пол з Риму, родом із США, який довгі роки працював місіонером у Панамі. Його супроводжував о. Юзеф Лучішін, родом із Польщі, провінційний настоятель цього чину в Угорщині. (До цього чину належить Преосвященний владика Мілан). Служить у селі о. Володимир Малакеєв, о. Василь Кузьма, о. Михайло Шкиндя. Тепер парафією Успіння Пресвятої Богородиці опікується о. Олег Григорик.
При парафії діє спільнота Матерів в молитві. Щосуботи проводиться катехизація дітей з 12 років і старше.
[ngg src="galleries" ids="47" display="basic_thumbnail"]
Перечинський р-н, с. Дубриничі
неділя та святкові дні
9.30 - Утреня
11.00 - Божественна Літургія
будні (понеділок)
11.00 - Божественна Літургія
будні (вівторок)
16.00 - Божественна Літургія
будні (середа-п'ятниця)
9.00 - Божественна Літургія
субота
9.30 - Божественна Літургія
16.00 - Велика Вечірня
Сотрудники парафії:
Настоятель парафії Успіння Пресвятої Богородиці о. Олег Григорик