Парафія Вознесіння Господа Нашого Ісуса Христа

Парафія Вознесіння Господа Нашого Ісуса Христа

Багато людей сьогодні розглядають церкву лише як будівлю. Але це не відповідає біблійному розумінню церкви. Слово «Церква» походить від грецького «еклесіа», що означає «зібрання» чи «скликані». Основне значення церкви – не будова, а люди. Керуючись цією істиною свою мрію виплекали і втілили в життя подружжя Марта та Адальберт Ізганичі. Маленьке село Підгорб ніколи немало своєї церкви.

У 1992 році вірники греко - католицької громади( Заяць С.М., Ясиновська М.М., Бланар Й.В., Селменська М.І., Юрочко М.П.) розпочали збір документів для отримання земельної ділянки та будівництва церкви.

У 1993 році священик о. Іван Левко отримує відповідний указ від єпископа Івана Семеді для обслуговування новоствореної греко – католицької парафії в селі Підгорб. Богослужіння розпочинаються на кладовищі, в приміщенні медпункту, також вірники молилися у приміщені будинку Ізганичів.

У 1994 році громада отримує земельну ділянку для будівництва церкви.

У 1996 році відновлена греко – католицька громада розпочала спорудження мурованої церкви, наріжний камінь якої освятив священик о. Іван Левко, на освячення був запрошений священик о. Михайло Баник – на той час виконуючий обов’язки декана Ужгородського району. До кінця 1999 року основні будівельні роботи було завершено. Весною 2000 року на вежі встановили відлитий у Польщі 500 – кілограмовий дзвін, вкрили вежу бляшаним бароковим звершенням і на свято Вознесіння священики о. Іван Левко, о. Михайло Баник, о. Юрій Довганинець освятили церкву. У 2006 році завершили іконостас, який робився у кілька етапів - майстрами різьбярської справи Василем Бігарь, Юрієм Бедь та Василем Догалич. Усі ікони до іконостасу, великий образ на стіні святилища, а також 14 картин Хресної дороги намалював художник Олег Гораль з дружиною Оленою. У 2007 році був зроблений престол, рами для ікон, двері і лавиці які виготовив столяр Адальберт Ізганич. 6 квітня 2008 року владика Мілан освятив новий престол, іконостас і храм. Перед початком Літургії молодь хлібом і сіллю вітала владику. З ним співслужили настоятель о. Іван Левко, місцевий декан став. прот. о. Василь Вайдулич, став. прот. о. Михайло Баник, о. Іван Панькевич та о. Мирослав Туркот.

Наприкінці Архієрейської Служби Божої було вручено подячні листи і грамоти добродіям та благодійникам церкви. Насамперед, владика висловив велику подяку п. Адальберту та його дружині. Адже цей чоловік, будучи прикутим до інвалідного візка, шукав спонсорів і був активним організатором будівництва храму.

Сьогодні опікується парафією священик о. Віталій Лавренюк.

[ngg src="galleries" ids="77" display="basic_thumbnail"]

Ужгородський р-н, с. Підгорб

неділя та святкові дні

11.00 - Божественна Літургія

будні

9.00 - Божественна Літургія (на прохання парафіян)

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Вознесіння ГНІХ с.Підгорб о. Віталій Лавренюк