Парафія Вознесіння Господнього, с.Оноківці

Парафія Вознесіння Господнього,

Оноківці – приміське село Ужгородського району. Історія села сягає ХІІІ століття. Перші письмові відомості про Оноківці датуються 1412 роком, який і прийнято роком його заснування. З архівних джерел відомо, що в цій місцевості поселили Яноша Онока (Оноківського) з родиною. Він тут господарював і здійснював належну охорону шляху до Невицького замку. Відтак, після нього село дістало назву Оноківці. Основну частину населення складали словаки, але письмові справи велись угорською або латинською мовами. Населення займалось дрібними ремеслами, землеробством, скотарством.

На початку ХVIIIст., за запрошенням графа Шенборна, тут поселилися словаки. Він дав їм працю, трохи землі і на 20 років звільнив від сплати данини. Всі люди – словаки, русини, євреї - жили дружно, бережно відносились до родинних цінностей, свято оберігали свої обряди, звичаї та церковні приписи.

Громадяни молились разом в костелі, хоч з них 388 були католиками ,276 – греко-католиками та 2 - православними.

В 1727 році в селі Оноківці заснована римо-католицька парафія, яка об’єднувала багато сіл. А в 1761 році було споруджено і освячено новий мурований храм замість дерев’яного, а також фара та церковно – приходська школа.

Греко-католицька парафія села Оноківці була заснована 03 листопада 1993 року. Засновники в кількості 35 чоловік. Ініціатором заснування парафії був владика Йосип Головач, який опікувався нею аж до кінця свого життя. Богослужіння проводилися в римо-католицькому костьолі на території села, який люб’язно надали брати римо-католики.

В кінці 2006 року була виділена земельна ділянка під будівництво греко-католицького храму. 26 квітня 2007 року був освячений хрест і наріжний камінь владикою Міланом. Будівництво тривало більш ніж сім років і 22 березня 2015 року владика Мілан освятив новозбудований храм. Владика Мілан благословив відправляти в цьому храмі Божественну Літургію та уділяти Святі Тайни згідно з традицією нашої Мукачівської єпархії візантійського обряду. Від того часу Богослужіння здійснюються в новому храмі.

З 2010 року при парафії Вознесіння Господнього діє спільнота «Матері в Молитві». Щосуботи проводиться катехизація молоді, де діти готуються до Першої сповіді та Першого святого Причастя. Також готуються дітьми і молоддю вертепи та різні релігійні заходи.

[ngg src="galleries" ids="74" display="basic_thumbnail"]

Ужгородський р-н, с. Оноківці, вул. Ужанська, 2а

неділя та святкові дні

11.00 - Божественна Літургіяпередсвяткові дні18.00 - Вечірня

будні

9.00 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Вознесіння Господнього с.Оноківці прот. Михайло Подгорський