Парафія Вознесіння Господнього с. Сімерки

Парафія Вознесіння Господнього с. Сімерки

Село Сімерки вперше згадується в документах 1552 року. У 1715 році - село Сімерки фігурує, як (Уй Семере) - Новий Сімер , а в лексиконі населених пунктів Угорщини у 1773 році, як Сімерки.

У 1751 році в селі була дерев’яна церква св. Миколая з двома дзвонами.

У 1820 році збудували типову муровану базилічну церкву. Храм оновлено у 1928 році (тоді шинґлове покриття дахів замінили бляхою) за о. Андрія Сабова та кураторів Василя Грицака й Андрія Свадеби, на кошти вірників у Америці та зусиллями всіх селян, а 16 вересня 1928 року оновлену церкву освятив єпископ Петро Ґебей. Про це детально написано на зворотньому боці іконостасу.

З приходом радянської влади та тоталітарного режиму на Закарпаття греко-католицьку церкву в селі Сімерки відібрано та передано новоутвореній православній громаді.

У селі Сімерки народився отець Константин Сабов (1926-1982), таємно хіротонізований владикою Олександром Хірою на єпископа. Владика Константин Сабов (1977-1982) – подвижник Греко-католицької Церкви на Закарпатті за часів підпілля.

Після легалізації греко-католицької церкви на Закарпатті, на початку 90-х, Свято-Вознесенський храм не повернуто. У 1991 році зареєстрована відновлена греко-католицька громада села Сімерки. Оскільки впровадити почергове моління не вдалося, владика Іван Семедій 24 жовтня 1999 року освятив хрест та камінь під будівництво нової греко-католицької церкви за проектом архітектора Арнольда Медвецького. В будівництві нового храму брали участь: о.Михайло Орос, за перший грошовий внесок якого, збудували фундамент. Згодом надійшла пожертва від Біла Малоша з США, мати якого походила із Сімерок. Вагомий внесок зробила німецька благодійна організація «Церква в потребі». Очолив будівництво куратор греко-католицької громади, майстер-будівельник Юрій Гулей. Допомогу та консультації надавав Михайло Молнар. Церкву споруджено у формі однонавної базиліки з вежою над дахом. Завершену будівлю церкви освятив єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан 7 серпня 2004 року.

До 2004 року греко-католицькою громадою опікувався отець Василь Вайдулич. Після в селі Сімерки служили о. Юрій Лущак, о.Габріел Звонар, о.Михайло Молокус. Сьогоденням парафії опікується о.Микола Дербак (мол).

У 2011 році, владикою Міланом, освячено фару, яку повернули греко-католицькій громаді села Сімерки, і встановлену меморіальну дошку Преосвященному владиці Константину Сабову з нагоди 85-ти річчя від дня народження.

З 2010 року при парафії Вознесіння Господнього діє спільнота Матерів в Молитві. У 2014 році створена спільнота Святого Ружанця. Проводиться катехизація дітей та молоді.

[ngg src="galleries" ids="55" display="basic_thumbnail"]

Перечинський р-н, с. Сімерки

неділя та святкові дні

10.00 - Утреня
11.00 - Божественна Літургія
Після Літургії - Вечірня

перша п’ятниця місяця

16.00 - Сповідь
17.00 - Божественна Літургія

у часі посту (середа - п'ятниця)

16.00 - Літургія Передосвячених Дарів

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Вознесіння Господнього о.Микола Дербак (мол.)