Парафія Вознесіння Господнього

Парафія Вознесіння Господнього

Новоселиця - село в Перечинському районі Закарпатської області. Розташоване над річкою Кам'яниця (притока Ужа) .

У селі стоїть одна з найдавніших мурованих церков Березнянщини, за шематизмом Мукачівської греко-католицької єпархії. У 1751 році в єпископському протоколі записано: « Церков: камінна, в добром состояню. Образами всіми снабжена. Посвященна вознесінню Г. Наш. І. Христа. Книги всі має… Звони 2, тепер благословенні. Кладбище загорожено». Парохом був Іоанн Новосільський, висвячений єпископом Устрицьким у Польщі.

У 1944 році з приходом радянських військ і встановленням комуністичного режиму на території Закарпаття, греко-католицька Церква зазнала значних страждань, а згодом повної заборони у 1949 році. В селі Новоселиця греко-католицьку церкву Вознесіння Господнього насильно передано російській православній церкві.

Відновлена греко-католицька громада села Новоселиця зареєстрована 27 серпня 1991 року. Повернути свій прадідівській храм вірникам села не вдалося, православна громада не погоджувалася на почергове моління, тож було прийнято рішення, греко-католицькою громадою будуть опікуватися отці Василіани з Малого Березного. Вірники впродовж багатьох років в різний спосіб добиралися до монастиря отців Василіанів.

15 жовтня 2009 року декретом єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії владикою Міланом, в село Новоселиця, для потреб греко-католицьких вірників було призначено священика о. Володимира Малакеєва. Завдяки наполегливій праці отця Володимира з вірниками села, було прийняте рішення про будівництво нового греко-католицького храму. Місцевою владою було виділено земельну ділянку під будівництво храму. 11 квітня 2010 року владика Мілан провів освячення наріжного каменю під будівництво нової каплиці. 17 числа цього ж місяця освячено хрести на куполи храму. 13 червня 2010 року єпископ Мілан освятив завершену будівлю нової каплиці. Пізніше встановлено іконостас, виготовлений різьбарем Йосипом Волосянським. 6 липня 2014 року освячення іконостасу провів помічний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Ніл. Поряд з новим храмом встановлено статую Пресвятої Богородиці, з двома ангелами, яку подарував греко-католицькій громаді села Новоселиця, Олександр Ястреб .

При парафії діє спільнота Святого Рожанця, проводиться катехизація дітей.

[ngg src="galleries" ids="51" display="basic_thumbnail"]

Перечинський р-н, с. Новоселиця

неділя та святкові дні

8.30 - Рожанець
9.00 - Божественна Літургія

будні (середа, п'ятниця)

15.00 - Божественна Літургія

перша п’ятниця місяця

15.00 - Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Вознесіння Господнього о.Володимир Малакеєв