Парафія Зіслання Святого Духа, с. Петрівка

Парафія Зіслання Святого Духа, с. Петрівка

Історія села Петрівка починається в 1930 роках. Землю на півдні Ужгородщини купили переселенці з верховинських сіл Міжгірщини та Хустщини. У 1936 році на місцині Сернєгат було споруджено невелику дерев’яну капличку. У 1937 році на кошти перших переселенців придбано дзвін, вилитий у селі Малі Геєвці у знаменитого майстра по виготовленню дзвонів Ференца Егрі. У кінці 1930-х років було закладено цвинтар, де поставили хрест і дзвіницю. У 1947 році, після закінчення війни, було оголошено, що на вільних земельних ділянках може оселитись будь-хто. На цих землях поселилися люди з Березнянського району, з села Верховина Бистра. Місцина Сернєгат була складною для проживання, через часті повені та складне транспортне сполучення. Тодішня влада вирішила переселити мешканців у більш належне для життя місце – теперішнє село Петрівка; надала допомогу у будівництві будинків, а також село було захищено від повені водозахисною дамбою.

В 1948 році жителі села дізнались, що Радянська влада хоче забрати дзвін у село Добронь, на потреби колгоспу. Жителі села переховували дзвін по своїм хатам, до поки не дали дозвіл на його встановлення у 1952 році. У 1952 році на новому місці, на кладовищі у селі Петрівка,поставили невелику дерев’яну церкву і тоді ж почали довкола дерев’яної споруди будувати нову церкву з вальків на кам’яному фундаменті. Тоді ж була побудована і дзвіниця, куди і встановили дзвін та поставили хрест. У 70-х роках зусиллями місцевої влади та органів КДБ церкву було зруйновано трактором, на цвинтарі залишилася дерев’яна дзвіниця.

У важкі роки гоніння греко-католицької церкви підпільно і у селі Петрівка продовжував свою справу священика о. Юрій Федака. Не дивлячись на пильне око репресивних органів влади, він проводив душпастирську роботу, де з щирою душею допомагав всім, хто звертався до нього.

На кінці 80-х років почався процес виходу з підпілля греко-католицької церкви. 23 грудня 1991 року заснована греко-католицьку громаду «Сошествія Святого Духа» у селі Петрівка. Ділянку під будівництво церкви виділила зі своєї землі Ганна Бабинець, (яка з 1952 року і на протязі багатьох років була дзвонаркою). 8 червня 1991 року було закладено перший камінь під будівництво храму. До зведення храму значних зусиль доклав отець Юрій Федака, який служив для вірників оновленої парафії села Петрівка з 1993 року і по 2007 рік. 8 травня 1993 року на фундаменті церкви отець Юрій Федака провів першу Божественну Літургію. Дзвін з дерев’яної дзвіниці на кладовищі встановлено у новозбудований храм у 1996 році. Новий мурований храм збудовано спільно греко-католицькою та православною громадами і по боках фронтону встановлено символи обох конфесій. Завершену церкву Святої Трійці освячено єпископами Мукачівської греко-католицької церкви І.Семеді, Й.Головачем та І.Маргітичем у 1996 році.

5 квітня 2011 року владика Мілан перед Архієрейською Службою Божою освятив пам’ятну дошку, що висить на стіні храму, ревному служителю Христової Церкви митр.прот. Георгію Федаці.

Після 2007 року в різний час греко-католицькою парафією с.Петрівка опікувалися священики о.Константин Сабов, о.Василь Бушко, о.Макарій (Медвідь), о.Роман Лозюк. Сьогодні парафією Зіслання Святого Духа опікується о.Владислав Завацький. Богослужіння проводяться почергово з православними. При парафії діє спільнота Живого Рожанця – вервиці. Дотримуються обітниці сповіді кожної першої п’ятниці місяця – Пресвятого Серця Ісуса. Проводяться уроки катехизації дітей різного віку у місцевій школі та храмі. Організовуються паломницькі поїздки.

[ngg src="galleries" ids="76" display="basic_thumbnail"]

Ужгородський р-н, с. Петрівка, вул. Шевченка

неділя та святкові дні (І зміна)

9.30 - Утреня
11.00 - Божественна Літургія
12.30 - Вечірня

неділя та святкові дні (ІІ зміна)

13.40 - Молебень до Найсвятішого Серця Ісусового
14.00 - Божественна Літургія
15.30 - Вечірня

будні (вівторок)

17.00 - Молитва за мир в Україні

будні (четвер)

13.00 - Катехизація в школі
14.00 - Божественна Літургія

субота

17.00 - Велика Вечірня
18.00 - Катехизація
Богослужіння проводяться почергово з православною громадою

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Зіслання Святого Духа с.Петрівка о.Владислав Завацький