Парафії Введення в Храм Пресвятої Богородиці та Різдва Івана Хрестителя
Радванка – один із старовинних мікрорайонів м. Ужгорода, розташований у східній та південно-східній частинах м. Ужгорода. У 1869р. в Радванці вже було 808 мешканців, з яких 340 – греко-католиків, 177 – римо-католики, 13 – реформати-кальвіністи, 5 – лютерани та 272 – іудеї. Згодом у 1900р. греко-католиків нараховувалося вже – 511.
Серед інших історичних пам’яток Радванки є колишня греко-католицька церква, якою заволоділа православна громада Радванки. За даними Протоколу візитації (перевірки) церков Мукачівської греко-католицької єпархії в Ужанському комітаті, проведеним самим єпископом владикою Михайлом Ольшавським у 1750р., значиться, що у Радванці була дерев’яна, вкрита шинглами церква, яка мала повний іконостас, усі необхідні церковні атрибути для св. Євхаристії, виготовлені з цинку та мельхіору. Нинішня церква є типовою мурованною церквою ХVIII століття. 07 жовтня 1929 року єпископ Петро Гебей освятив храм. З архівних документів достовірно відомо, що цей храм до 50-х років – ХХ ст. (в зв’язку з ліквідацією греко-католицької церкви на території Закарпаття) був греко-католицьким, і останнім його греко-католицьким священиком був – Леонтін Лізак.
19.09.1991р. у Радванці відновилася греко-католицька громада. Відібрану будівлю церкви яка належала нам, повернути на жаль не вдалося, тому вірники змушені були відвідувати Богослужіння за межами свого мікрорайону.
Згодом у 1995 р. одним із прихожан було надано у користування, а з часом передано у власність громади невеликий будинок загальною площею 59,4м² розташований на ділянці – 0,038 га, по вул. Богатирській, який був перероблений на капличку для проведення богослужінь та церковних відправ, що вміщує 25-30 вірників. Після утворення ще однієї греко-католицької громади та неодноразових звернень обидвох громад до владних органів у 2011 році Ужгородським виконавчим комітетом було надано земельну ділянку 0,1025 га з правом постійного користування – під будівництво греко-католицького храму для обслуговування вірників. Силами двох громад було здійснене оформлення та реєстрація земельної ділянки та архітектурний проект будівництва храму.
На даний час чисельність обидвох греко-католицьких громад складає 520 сімей різних національностей: русинів, українців, угорців, словаків та ромів.
[ngg src="galleries" ids="20" display="basic_thumbnail"]
м.Ужгород, вул.Тельмана, вул.Богатирська,67
Парафія Введення в Храм Пресвятої Богородиці (вул. Тельмана)
Неділя та святкові дні
11.00 - Божественна Літургія
Будні (ср, пт, сб)
9.00 - Божественна Літургія
Парафія Різдва Івана Хрестителя (вул. Богатирська,67)
Неділя та святкові дні
8.00 - Утреня
9.00 - Божественна Літургія
Будні (ср, пт, сб)
8.00 - Божественна Літургія
Настоятель Парафій Введення в Храм Пресвятої Богородиці та Різдва Івана Хрестителя прот.Юрій Симйон