Україна Єпископ Павло Гончарук: Церква – в людях, і сьогодні вона на захисті Батьківщини

«Ми живемо в такій ситуації, де поруч ходять життя і смерть, де в одному кварталі вибух, а в сусідньому ходять діти», – говорить в інтерв’ю для ватиканських медіа Харківсько-Запорізький римо-католицький єпископ Павло Гончарук. Розповідаючи про те, як війна вплинула на душпастирство, з визнає: кількість парафій зменшилася, бо зникли міста, де вони були. Серед викликів – пастирський супровід військових, які жертвують усім, також душевним спокоєм, щоб інші могли жити, народжувати та ростити дітей.


Україна Нунцій Кульбокас: я поділився з Папою надіями і болями України

Апостольський Нунцій в Україні коментує вчорашню першу аудієнцію з Папою Левом XIV в Апостольському палаці у Ватикані: «Це була дуже підбадьорлива зустріч, зустріч сповнена молитви». Архиєпископ розповідає про драматичну ситуацію в країні, але також і про свідчення людяності багатьох солдатів на фронті. «Молімося, щоб потенціал Церкви приніс плоди», – закликав він.

Надія, молитва, свідчення людяності, скорбота з приводу жорстоких обстрілів, що мали місце в останні години по всій Україні. Всім цим Апостольський Нунцій у стражденній країні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас поділився зі Святішим Отцем , який прийняв його у п'ятницю, 6 червня 2025 р., в Апостольському палаці у Ватикані. Це була перша зустріч папського представника з Левом XIV. Про неї архиєпископ розповів в інтервʼю для ватиканських медіа.

Ваше Преосвященство, це була Ваша перша зустріч з Папою Левом XIV. Як пройшла ця зустріч?

Хочу, насамперед, зазначити, що йдеться про дуже важливі зустрічі, тому я готувався до неї молитвою: моєю особистою, молитвою моїх співробітників у нунціатурі в Києві, єпископів, навіть деяких державних службовців України, моїх друзів, моїх колишніх парафіян у Литві. Адже, перш за все, це зустріч духовного, душпастирського характеру. Я приїхав до Риму на щотрирічну зустріч апостольських нунціїв, яка відбувається в цьому Ювілейному році надії. Це зустріч, яка присвячена дуже важливій темі для кожного з нас в Україні: надії. Бо з людської точки зору, яку надію ми можемо мати? Незначну. Але в Бозі ми маємо повноту надії, маємо навіть радість, бо навіть війна не може вбити те, що є християнським. Це моя перша зустріч з Папою Левом, і я вдячний йому за неї. Зустріч була досить тривалою. Вона була присвячена, насамперед, питанням, що стосуються нас як Церкви в період війни. Для мене було важливо відчути серце Папи, а також поділитися своїм досвідом, насамперед духовним, у цей час війни. Бо в цьому полягає наша місія. Що ми, як Церква, як Святий Престол, можемо зробити в час війни? Це була дуже підбадьорлива, церковна зустріч, сповнена молитви. Я хотів би це підкреслити, бо молитва є нашою головною зброєю. Я так її називаю, і Святий Отець також називає її найпотужнішою зброєю з-поміж усіх. Так каже Господь, так каже Діва Марія. У наших руках найпотужніша, добра, позитивна зброя для встановлення миру. Решта зустрічі була присвячена деяким конкретним питанням, серед яких також бомбардування цієї ночі [6 червня, ред.] в Києві, Тернополі, Луцьку та інших регіонах і містах України. Це означає жити, не маючи можливості спати чи вільно пересуватися між містами і в містах. Підсумок зустрічі такий: ми є Церквою, і тому навіть у найгірших ситуаціях війни ми є свідками того, що є Бог, того, що Він може зробити, незважаючи на людські слабкості та гріхи. Це є надія, надія для душпастирів і для вірних. Тому я дуже вдячний Святішому Отцю за цю розмову і за цей момент спільної молитви, який він розділив зі мною. Коли я повернуся в Україну, я хочу поділитися цим з єпископами, військовими к

Україна Папа: ввіряймо блаженному Джованні Мерліні молитви за мир в Україні

Висловлюючи радість з приводу чергової беатифікації, Папа Франциск під час недільної зустрічі з вірними закликав ввіряти новопроголошеному блаженному молитву за країни, що страждають від війни. Він також запевнив у своїй близькості мешканців округу Лос-Анджелеса.