Як отримати повний відпуст дочасних кар для померлих?
о. Назар Винницький - lic. Theo
Лис 02, 2024
Обґрунтування та умови отримання повного відпусту католиками в період поминання усопших.
Початок листопаду, для католиків всього світу є особливим періодом. У цей час звичним є навідатися до місць поховань та споминів близьких та рідних. Неймовірним есхатологічним дарунком від Св. Престолу для всіх вірних котрі прагнуть спасіння душі стало започаткування традиції повного відпусту (одночасне відпущення кар за гріхи згідно зі словом проголошеним Святійшим Отцем).
«Відпуст – це прощення перед Богом дочасної кари за гріхи, провина яких уже стерта. Відпусту досягає за певних умов християнин, відповідно наставлений, через посередництво Церкви, яка як служителька Відкуплення розділяє і дає його своєю владою зі скарбниці заслуг Христа і святих»1 Даний повний відпуст, ми можемо отримати не для себе, а для душ перебуваючих у чистилищі.
Чистилище - (від лат. purgaturium) – так в католицькому віровченні названо проміжне місце між раєм і пеклом, де перебувають душі померлих, які не одержали прощення за час земного життя, але не обтяжені якимись смертельними гріхами.2
Умови отримання повного відпусту для наших спочилих родичів є такими:
1. В період з 1 по 8 листопада взяти участь Божественній літургії у храмі (обов’язково причаститися).
2. Бути в стані освячуючої ласки (якщо треба, приступити до сповіді).
3. Не мати жодної прив’язаності до гріха (навіть легкого).
4. Помолитися в намірах Святішого Отця (молитви «Отче наш», «Слава Отцю», «Богородице Діво», «Символ віри»)
5. Відвідати цвинтар та помолитись за померлих.
Традиції Церкви – це відображення викликів доби. Святійший Отець, наче, добрий батько, щедро пропонує своїм дітям безцінні дари. І лише від кожного християнина окремо залежить чи прийме він цей дар, а чи знехтує ним.
1Катехизм Католицької Церкви 1471.
2Українська релігієзнавча енциклопедія.