400 харчових пакетів для пенсіонерів, багатодітних сімей та людей із інвалідністю з любов’ю від священиків Хустського деканату

400 харчових пакетів для пенсіонерів, багатодітних сімей та людей із інвалідністю з любов’ю від священиків Хустського деканату

Кві 03, 2020

2 квітня 2020 року священики Хустського деканату Мукачівської греко- католицької Єпархії купили та укомплектували 400 харчових пакетів для пенсіонерів, багатодітних сімей та людей із інвалідністю.

     На жаль, у зв’язку із заходами протидії пандемії коронавірусу відмінені всі публічні Богослужіння в храмах. Тому з перших днів пандемії священники Мукачівської греко-католицької єпархії почали транслювати Богослужіння онлайн і закликали людей залишатися вдома, так як до цього закликала державна та церковна влади.
     Спостерігаючи за швидким підвищенням цін на продукти харчування, стало зрозуміло, що пенсіонери, багатодітні сім’ї та діти із інвалідністю опиняться в дуже складних умовах. Тому в креативних священнослужителів Хустського деканату виникла ідея об’єднатися та зробити акцію солідарності, щоб конкретною допомогою, а саме: продуктами харчування та морально підтримати парафіян. “Ідея виникла після першого тижня карантину, коли ми побачили стрімкий ріст цін на продукти. Після обговорення було прийнято рішення, що половину фінансів ми виділимо із наших 12 парафій Хустського деканату, а іншу половину від солідарних католиків Німеччини, нам передав виходець із нашого деканату о. Михайло Фетько”, - розповів о. Михайло Федькович із Липецької Поляни.
     Архідекан Володимир Бабич на початку акції пояснив, що церква - це не лише бетонна будівля: “У цьому храмі кожен день ми служимо Службу Божу. Служба або Літургія означає служіння. І сьогодні ми, священики, хочемо вам послужити. Наші церкви є найперше “Домами молитви”, але церква є також “Домом милосердя та солідарності”. І найголовніше: “Церква - це люди”. Нашим прикладом сьогодні ми хочемо послужити і бути солідарними із тими людьми, які опинилися у дуже важкій ситуації. Ми за вас не забули, ми - з вами!”
     Складна ситуація вимагає консолідації та об’єднання всіх зусиль. Пандемії завжди були трагедією для людства і навіть більш смертоносними від воєн. “Досвід інших країн показує, що держава та медицина самостійно не можуть справитися. Тому ми, як церква, підставляємо сьогодні наше плече”, - прокоментував о. Мілан Виговський із с. Копашнево.
     Підсумовуючи Аріхідекан Володимир Бабич звернувся зі словами надії та потіхи до парафіян: “Усі ми сидимо вдома і переживаємо, як буде далі? Що буде зі мною, що буде з нашими сім’ями? З цілим світом? Відповідь на це питання дає нам свято Благовіщення, яке ми будемо святкувати через декілька днів. Бог стає людиною! Одним із нас! Але чому? А тому, бо Він не хоче залишити людей самих? Бо Він хоче дати нам НАДІЮ. Він хоче дати нам зцілення від гріха, хвороб і страху. Він не лишає нас самих! Він є з нами! З хворими, немічними та безнадійними! Не біймося – бо з нами Бог! Дорогі наші парафіяни, сьогодні нам ВАС дуже бракує, але залишайтеся вдома. Будьте здоровими і Богом благословенними!”  

Автор о. Михаїл Фетько

Поділитись
Категорія