6 простих кроків для полегшеного читання Біблії

6 простих кроків для полегшеного читання Біблії

Лют 02, 2022

Читати Святе Письмо — завдання не з легких. Хто гадає, ніби у Біблії все просто, той просто дуже мало що в ній розуміє… Церква заохочує вірних до щоденного особистого читання Біблії.

Хоч за читаннями літургійного календаря, хоч за певними темами, дібраними, скажімо, у рамках реколекцій. Багато вірних старанно читають Біблію щодня, однак далеко не всім це дається просто, і нерідко буває, що, розохотившись на реколекціях, у щоденному життя людина мало-помалу втрачає запал і переконується, що Біблія — складне писання, й потихеньку занедбує цю практику. Пропонуємо 6 простих порад щодо читання Біблії.  

1. Віддаліть усе, що вас відволікає

Насправді дуже багато чого, що для нас є звичним у повсякденному житті, може заважати при читанні Біблії. Це насамперед наші гаджети й соцмережі, на сьогоднішній день. Щодо музики, то одних музика поклоніння надихає під час читання Святого Письма, а іншим заважає. Тому на час читання варто віддалити від себе те, що відволікає.

 2. Запам’ятовуйте місця з Писання

Цей крок дозволить не тільки знати напам’ять певні уривки зі Слова, але й допоможе глибше засвоїти Писання і зростати в ньому.  

3. Просіть Святого Духа про керівництво

Слово Боже без Духа Божого — так само як тіло без духа: говорить, існує, та життя в ньому нема. Тому просіть, аби Святий Дух провадив вас під час читання Слова й відкривав вам його.  

4. Дивіться на Слово крізь призму Хреста

Читаючи Слово, зауважує Патрик Мабілог, він вважає корисним для себе відповідати на два прості запитання: яким є стан грішної людини у цьому місці Писання — і як Хрест це виправив.  

5. Записуйте свої думки

Не покладайтеся на свою пам’ять, хіба що ви видатний мнемонік. Якщо Бог промовив до вас через певне слово, то це зовсім не означає, що ви запам’ятаєте це раз і назавжди. Тому записуйте свої осяяння, розуміння, які ви отримуєте під час читання Біблії. «Короткий олівець кращий, ніж довга пам’ять».  

6. Визначте, як ви можете застосовувати це слово у своєму житті

Біблія — це не просто зразок давньої літератури. Біблія — це книга, повна вічних принципів, які застосовні також і в нашому сьогоденні. Тому нам під час читання Святого Письма варто запитувати себе, а як ми можемо застосувати прочитане на практиці вже сьогодні. Бо хто не виконує наказів Слова, а тільки безплідно його перечитує, — той, за словами апостола Якова, подібний до людини, що дивиться на себе у дзеркало, а відійшовши від нього, тут-таки забуває все (пор. Як 1, 23‑25).

Переклад CREDO за матеріалами: Christian Today   Джерело: CREDO: credo.pro/2022/02/172778

Поділитись
Категорія