Непорочна, унікальна, вихована при Храмі
Свято Введення в храм Богородиці сягає корінням VI століття на Сході й XIV — на Заході.
Свято Введення в храм Богородиці сягає корінням VI століття на Сході й XIV — на Заході. Воно нагадує про першу цілковиту посвяту, яку зробила Марія, ставши взірцем для кожної душі, що присвячує себе Богові. Введення в храм згадується в давній традиції, пов’язаній з посвяченням Нової базиліки Богородиці в Єрусалимі 543 року. Євангеліст Лука, описуючи події Стрітення (див. Лк 2, 21-40), після згадки про зустріч Святої Родини зі св. Симеоном, додає, що в храмі була також і Анна, пророчиця, дочка Фануїла з покоління Асера; вона була вельми похила віком і жила сім років з чоловіком від дівування свого; зоставшися вдовою аж до вісімдесят четвертого року (Лк 2,36-37). З опису можна відчути, що Марія і Анна зналися протягом довшого часу, любили й поважали одна одну. Це стає ще одним непрямим підтвердженням того, що дитиною Марію віддали до храму і що Вона була посвячена Богові від наймолодших років свого життя.
Справді, була група жінок, які постійно перебували при храмі, виконуючі різні служіння. Вони мешкали у спеціальних будинках довкола храму. Присутність цих жінок, відданих передусім молитві, чітко згадують в уривках Вих 38,8 і 1Сам 2,22 (там сказано про жінок, що служили при храмі).
Звідки ми знаємо, що Марія малою дівчинкою жила при храмі цілковитій посвяті Богу? На це вказують сильні аргументи, як із царини богословських знань, так і з боку психологічного аналізу. Унікальна довершеність природи й благодаті в Непорочній Діві потім ще проявить себе у смиренному щоденному житті. Дивовижна природна й надприродна краса, практична досконалість життя, відданого Богові!
Напевно, й сама Марія, маленька непорочна дівчинка, бажала і глибоко прагнула служити Богові у храмі. Опікувалося нею і повне любові Провидіння Боже. Як Бог обрав собі Йоана, Предтечу Ісуса, так обрав і Матір для свого воплоченого Сина. Отже, Пресвяту Богородицю, тоді ще маленьку дівчинку, ми споглядаємо під час Її введення до Храму. Контемплюємо Її життя, цілковито присвячене Богу, подібно до Анни, хоча та й була набагато старшою. Очікуємо звершення Її високого призначення: непорочна, віддана Богу цілковито тілом і душею, стане Матір’ю Божого Сина — Ісуса.
Просімо в Марії благодаті, щоби ми також стали храмами Божими, любили Її та ближнього, як просив Ісус.
Джерело: CREDO: credo.pro/2020/12/279991