Папа: багато Східних Церков стали Церквами-мученицями

Папа: багато Східних Церков стали Церквами-мученицями

Чер 27, 2024

Зустрічаючись із Радою організацій, що допомагають Східним Церквам, Святіший Отець подякував їм за підтримку східних християн, які страждають від війн, закликаючи до єдності в просуванні добра, особливо для найслабших. У своєму слові він також згадав про Україну, побажавши якнайшвидшого звільнення полонених і повернення на батьківщину дітей.

У четвер, 27 червня 2024 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції учасників 97-ї пленарної зустрічі Ради організацій, що допомагають Східним Церквам (ROACO) на чолі з Префектом Дикастерії для Східних Церков кардиналом Клаудіо Ґуджеротті. У своєму слові Святіший Отець наголосив на потребі підтримувати Східні Католицькі Церкви, які збагачують католицьку спільноту величчю своєї історії та самобутністю.

Допомога, яка виражає участь у місії Церкви

За словами Наступника апостола Петра, краса Східних Церков є поранена. «Чимало Східних Церков розчавлені важким хрестом і стали “Церквами-мученицями”: вони носять на собі стигмати Христа. Так, як Господнє тіло було пробите цвяхами і списом, так і багато східних спільнот зранені й стікають кров'ю через війни і насильство, від яких вони страждають. Пригадаймо деякі місця, де вони живуть: Свята Земля і Україна; Сирія, Ліван, весь Близький Схід; Кавказ і Тіґрай: саме там, де проживає значна частина східних католиків, варварство війни лютує в жахливий спосіб», – зазначив Святіший Отець.

Папа заохотив членів ROACO допомагати Східним Католицьким Церквам. «Нехай з вашою підтримкою вони допоможуть заповнити те, що світська влада повинна забезпечити для найслабших, найубогіших, але не може, не вміє або не хоче забезпечити, – сказав він. – Будьте стимулом для того, щоб духовенство і богопосвячені особи завжди прислухалися до голосіння своїх народів, захоплювалися їхньою вірою, ставлячи Євангеліє вище від розбіжностей чи особистих інтересів, щоб вони були єдині у просуванні добра, бо всі в Церкві – Христові, а Христос – Божий (пор. 1 Кор. 3,23)».

Святіший Отець висловив вдячність доброчинцям за їхню діяльність, яка є «участю у місії Церкви». «Дякуємо вам за те, що ви відповідаєте тим, хто руйнує, відбудовуючи; тим, хто позбавляє гідності, повертаючи надію; на сльози дітей – усмішкою тих, хто любить; на згубну логіку влади – християнською логікою служіння. Я впевнений, що насіння, яке ви посієте в забруднені ненавистю і війною ґрунти, проросте. І це будуть пророцтва іншого світу, який вірить не в право сильнішого, а в силу беззбройного миру», – сказав він.

Зупинити спіраль війни

Святіший Отець пригадав про Святу Землю, де «апостоли отримали мандат іти у світ проповідувати Євангеліє», а сьогодні там, і на всьому Близькому Сході, люди покидають свої домівки внаслідок збройних протистоянь. «Скільки болю спричиняє війна, ще більш гострого та абсурдного в місцях, де проповідується Євангеліє миру! Тим, хто розкручує спіраль конфлікту і черпає з нього користь, я повторюю: зупиніться! Зупиніться, бо насильство ніколи не принесе миру. Існує нагальна потреба у припиненні вогню, зустрічах і діалозі, щоб дозволити різним народам співіснувати, що є єдиним можливим шляхом до стабільного майбутнього», – закликав Святіший Отець. За його словами, війна з самого початку є поразкою.

«Я також маю на думці трагічну драму мученицької України, за яку я молюся і не втомлююся закликати до молитви: нехай відкриється проблиск миру для цього дорогого народу, нехай будуть звільнені військовополонені та репатрійовані діти. Сприяння миру та звільнення в’язнів є ознаками християнської віри (пор. Мт. 5,9; Лк. 4,18), яку не можна применшувати до інструменту влади», – наголосив Папа.

Душпастирська опіка задля збереження власної ідентичності

За словами Святішого Отця, сьогодні багато християн Сходу, можливо, як ніколи раніше, тікають від конфліктів або мігрують у пошуках роботи та кращих умов життя. У цій ситуації душпастирська опіка для емігрантів є актуальним і важливим питанням, адже ті, хто вже був змушений покинути свою батьківщину, «ризикують опинитися позбавленими своєї релігійної ідентичності, а зі зміною поколінь втрачається східна духовна спадщина, яка є неоціненним багатством для Католицької Церкви». У цьому контексті він висловив вдячність дієцезіям, які приймають вірних східного обряду і шанують їхні традиції. «Я заохочую їх дбати про них, щоб ці брати і сестри могли зберегти свої обряди живими і здоровими. А також заохочую Дикастерію працювати над цим, також визначаючи принципи і норми, які допоможуть латинським душпастирям підтримувати східних католиків у діаспорі», – сказав на завершення Святіший Отець.


Джерело: vatican news

Поділитись
Категорія