Папа міністрантам: уникайте посередності, будьте оригінальними як святі

Папа міністрантам: уникайте посередності, будьте оригінальними як святі

Тра 05, 2021
У посланні, надісланому голові комісії португальського єпископату з питань літургії і духовності з нагоди 25-го Національного паломництва вівтарників до Фатіми, Папа Франциск заохотив місцевих міністрантів бути святими й дбати про те, щоби служіння при вівтарі ставало визнанням віри.
 
о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ/ Benedetta Capelli – Ватикан Папа Франциск привітав учасників 25-го португальського Національного паломництва міністрантів до Фатіми, що відбулося на початку травня. У посланні, надісланому на ім’я єпископа Жозе Мануела Ґарсії Кордейро, голови комісії португальського єпископату з питань літургії та духовності, він заохотив вівтарників звернути свій погляд на святого Йосифа, опікуна Ісуса, на святих, які «в оригінальний спосіб» свідчать Євангеліє, аби знайти свій шлях до Господа.

Визнання віри

«Будьте святими», – пише Папа, нагадуючи, що вони є співробітниками таїнства, до якого слід готуватися відповідним зовнішнім і внутрішнім наставленням та молитвою. Тоді, пише він, «твоє служіння як міністранта ставатиме визнанням віри для громади». Щоб так було, необхідно ввесь ентузіазм свого віку «вкладати в зустріч з Ісусом», віддати Йому «свої руки, думки та час», а з Його боку не забракне винагороди, якою є «почуття справжньої радості й відчуття місцезнаходження найповнішого щастя». Святіший Отець наводить приклад деяких святих, які «знайшли в Пресвятій Євхаристії поживу на дорозі вдосконалення».

Святі означає оригінальні

В цьому контексті Наступник святого Петра підкреслює, що коли говоримо про наслідування святих, то не йдеться про «повторювання їхнього способу буття та переживання святості». Їхнє свідчення повинно бути для нас спонукою та мотивацією, ми не повинні старатися копіювати їх, оскільки це може віддалити нас від «того єдиного та особливого шляху, який Господь приготував для кожного з нас». Тож заохочуючи «повністю ставати самими собою», Папа навів слова блаженного Карла Акутіса: «Всі народжуються оригінальними, але чимало помирають фотокопіями».

З Богом нічого не втрачаємо

«Не дозволь, аби тебе поглинула посередність, яка знецінює та вчиняє нас сірими. Життя не є сірим, життя повинно робити ставку на великі ідеали», – закликає Святіший Отець португальських міністрантів, закликаючи не наслідувати людей, які сіють негатив, але «випромінювати навколо себе світло та надію, що походять від Бога». «Як знаєте, ця надія не розчаровує, вона ніколи не розчарує! З Богом нічого не втрачаємо, але без Нього все втрачено. Не бійтеся, отже, впасти в обійми нашого Небесного Отця та довіритися Йому», – заохотив Папа.
 
Поділитись
Категорія