Папа: Сьогодні – час братерства; олімпійські ігри – нагода для цього досвіду

Папа: Сьогодні – час братерства; олімпійські ігри – нагода для цього досвіду

Лют 02, 2022
У контексті наближення другого Міжнародного дня людського братерства Папа Франциск закликав до конкретних кроків, аби ми могли жити в мирі. Цьому також можуть посприяти Олімпійські та Паралімпійські ігри, просуваючи інклюзивний вимір спорту.
 
о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан В п’ятницю, 4 лютого, відзначатиметься другий Міжнародний день загальнолюдського братерства, встановлений ООН, спогадуючи підписання Документа про загальнолюдське братерство, який Папа Франциск і Великий Імам Ахмад Аль-Таїб підписали в Абу-Дабі, столиці ОАЕ, 4 лютого 2019 року. Згадавши про це відзначення наприкінці загальної аудієнції в середу, 2 лютого 2022 р., Святіший Отець висловив задоволення з приводу того, що народи світу приєднуються до цього відзначення, метою якого є сприяти міжрелігійному та міжкультурному діалогові, до чого закликає згаданий документ. «Братерство означає простягнути руку іншим, шануючи їх та вислуховуючи з відкритим серцем. Висловлюю побажання, щоби чинилися конкретні кроки разом з віруючими інших релігій та з людьми доброї волі, аби підтвердити, що сьогодні – час братерства, уникаючи розпалювання сутичок, поділів, замкнутості. Молімося і кожного дня докладаймо зусилля для того, щоби всі ми могли жити в мирі як брати та сестри», – закликав Папа.

Спорт – дорога до братерства

Глава Католицької Церкви не оминув увагою того факту, що 4 лютого та 4 березня відповідно, в Пекіні розпочнуться зимові Олімпійські та Паралімпійські Ігри. Складаючи свої побажання організаторам і учасникам, він ствердив, що «завдяки своїй універсальній мові, спорт може будувати мости дружби та солідарності між людьми та народами кожної культури і релігії». Папа також висловив своє признання рішенню Міжнародного Олімпійського Комітету доповнити традиційне олімпійське гасло «Citius, Altius, Fortius» (Швидше, вище, сильніше) словом «communiter» (разом), щоби «Олімпійські ігри причинялися до зростання більш братерського світу». Скерувавши окрему думку до представників паралімпійського спорту, Святіший Отець сказав: «Найважливішу медаль ми здобудемо разом, якщо приклад спортсменів з інвалідністю допоможе всім здолати упередження та страхи й зробить наші спільноти гостиннішими та інклюзивнішими. Це є справжньою золотою медаллю». «Крім того, – додав Папа, – уважно та зі зворушенням слідкую за особистими історіями спортсменів-біженців. Нехай же їхні свідчення причиняться до того, щоби заохотити громадянські суспільства з дедалі більшою довірою відкриватися на всіх, нікого не залишаючи позаду. Великій олімпійській і паралімпійській родині бажаю пережити унікальний досвід людського братерства та миру: блаженні миротворці!» – сказав Святіший Отець. Радіо Ватикану
Поділитись
Категорія