Папа: Від нас залежить, чи посіяне в нас Боже слово принесе плід

Лип 13, 2020
Притча про сіяча, названа ним «матір’ю» всіх притч була у центрі недільних роздумів, якими він поділився з паломниками на площі Святого Петра.
Кожен з нас є тереном, на який падає Боже слово, і якщо захочемо, то можемо стати добрим ґрунтом. На цьому наголосив Папа Франциск, коментуючи перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 12 липня 2020 р., так звану притчу про сіяча, записану на початку 13 глави Євангелії від Матея. «Боже слово, представлене зерном, – зауважив на початку він, – не є абстрактним словом, але Самим Христом, Отчим Словом, Яке втілилося в лоні Пресвятої Марії». Тому «приймати Боже слово» означає «приймати особу Христа».

Різні способи приймати Слово

У світлі Ісусової притчі Святіший Отець зазначив, що існують «різні способи» приймання цього слова. Можемо приймати його як дорога, на яку відразу злітаються птахи і видзьобують зерно. Йдеться про розсіяність, «велику небезпеку нашого часу». Маючи навколо себе стільки балачок, ідеологій і можливостей відволікатися, можемо «втратити смак тиші, зосередження, діалогу з Господом», і то настільки, що «виникає загроза втрати віри». Можемо також приймати Боже слово як кам’янистий ґрунт, де мало землі, де зерно швидко проростає, але так само швидко всихає. За словами Папи, це образ «хвилинного ентузіазму», що може залишитися поверховним, не засвоюючи слово. Або ж як тернистий ґрунт, що символізує «обман багатства, успіху, турбот світу», де Боже слово заглушується і не приносить плоду. «Врешті, четвертий спосіб, можемо прийняти його як добрий ґрунт. Тут, і лише тут, зерно вкорінюється та приносить плід. Засів, який упав на цю плідну землю, символізує тих, які слухають Боже слово, приймають його, зберігають у своєму серці та кожного дня впроваджують в життя», – мовив Святіший Отець.

Кожен може стати добрим ґрунтом

Як зауважив Папа, притчу про сіяча можемо назвати «матір’ю притч», оскільки в ній йдеться про слухання Божого слова. Вона нагадує нам про те, що Боже слово є зерном, яке «саме в собі є плідним і дієвим». Бог щедро розсипає його повсюди, не оглядаючись на можливе змарнування. Натомість, кожен з нас, «без винятків», є землею, на яку падає зерно Божого слова, й можемо запитувати себе, до якого типу ґрунту належимо. «Але якщо хочемо, то з Божою благодаттю, можемо стати добрим ґрунтом, розораним і дбайливо обробленим, щоб причинитися до дозрівання зерна Божого слова. Воно вже є в нашому серці, але зробити так, щоб воно принесло плід, залежить від нас, залежить від того, який прийом ми йому приготували. Часто відволікаємося надмірними інтересами, закликами, і важко серед багатьох голосів і слів відрізнити Господнє, єдине, що чинить нас вільними», – сказав Святіший Отець, нагадавши про важливість завжди носити із собою Євангелію, аби щодня читати Боже слово. А тоді побажав: «Нехай же Діва Марія, досконалий приклад доброї і плідної землі, допоможе нам Своїми молитвами ставати готовою землею без камінців і терня, щоби ми могли приносити добрі плоди для себе і для наших ближніх».   Джерело: vaticannews
Поділитись
Категорія