У Ватикані знову збираються благодійники Східних Католицьких Церков

У Ватикані знову збираються благодійники Східних Католицьких Церков

Чер 21, 2024

Дикастерія для Східних Церков інформує про те, що у Римі наступного тижня відбуватиметься чергова пленарна зустріч Ради організацій, що допомагають Східним Церквам (ROACO).

Ситуація у Святій Землі та в Карабаху, дипломатичні зусилля Святого Престолу в регіонах Східних Католицьких Церков, де тривають війни та душпастирство східних Церков за межами власної території. Такими будуть теми, що розглядатимуться під час 97-ї пленарної зустрічі Ради організацій, що допомагають Східним Церквам (ROACO). Про це інформує Дикастерія для Східних Церков. Наради відбуватимуться від 24 до 27 червня 2024 року в конгрес-залі при осідку Генеральної курії Товариства Ісусового. На ранок 27 червня заплановано зустріч зі Святішим Отцем.

У повідомленні для преси зазначається, що ввечері, 24 червня, відбудеться засідання керівного комітету. Наступного дня кардинал-префект Клаудіо Ґуджеротті, який також є головою ROACO, відслужить Святу Месу в намірі жертводавців, ввіряючи також заступництву Пресвятої Богородиці країни, що страждають від війн. Перше засідання буде присвячене Святій Землі, а пополудні архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, Секретар Святого Престолу в справах стосунків з державами і міжнародними організаціями, доповість про дипломатичні зусилля Святого Престолу, зокрема, в тому, що стосується України, Близького Сходу та Ефіопії. Врешті, завдяки внескові представника Ечміадзинського Католикосату ВАЦ Преосвященного Ґеворка Сарояна, відповідального за соціальне служіння, буде представлена ситуація в Карабахському регіоні.

У середу центральною темою будуть роздуми на тему «Душпастирська опіка католиків східного обряду, які живуть за межами території своєї Церкви: сьогоднішні виклики та можливості». Серед доповідачів цього дня буде Преосвященний Борис Ґудзяк, Філадельфійський Митрополит УГКЦ в США.

Джерело:  vatican news

Поділитись
Категорія