Вітаємо преосвященного владику Миколу Петра Лучок (ОР) з призначенням єпископом-ординарієм Мукачівської дієцезії

Вітаємо преосвященного владику Миколу Петра Лучок (ОР) з призначенням єпископом-ординарієм Мукачівської дієцезії

Жов 10, 2023
    Про призначення оголосили 7 жовтня о 12.00 год.
   Від січня 2022 року владика Микола, що є вихідцем з Домініканської чернечої родини, очолював дієцезію як Апостольський Адміністратор.
    У суботу, 7 жовтня 2023 р. у Ватикані повідомили про те, що Папа Франциск призначив Преосвященного Миколу Петра Лучка, OP, дотеперішнього Апостольського Адмністратора sede vacante et ad nutum Sanctae Sedis Мукачівської дієцезії в Україні, Єпископом-ординарієм цієї церковної територіальної структури.
    Єпископ Микола Лучок народився 26 березня 1974 року в Мукачеві. В 1994 році вступив до Ордену Братів Проповідників, в якому 2000 року склав довічні обіти. Богословську освіту здобував у домініканській філософсько-богословській колегії в Кракові, Польща. Після пресвітерських свячень, отриманих 24 червня 2003 року, отець Микола душпастирював у Ялті, Санкт-Петербурзі, Чорткові, Львові та Хмельницькому. В липні 2018 року став настоятелем спільноти у Львові. 11 листопада 2019 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив його Єпископом-помічником Мукачівської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні. Натомість, 28 січня 2022 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск прийняв зречення, подане Преосвященним Анталом Майнеком, O.F.M., Єпископом Мукачівської дієцезії а Апостольським Адміністратором вакантного осідку ad nutum Sanctae Sedis (до відкликання Апостольською Столицею) призначив єпископа-помічника Миколу Лучка.
Мукачівська дієцезія і її єпископи
    Мукачівська римо-католицька дієцезія входить до Львівської митрополії латинського обряду та охоплює парафії і структури в Закарпатській області. Святий Іван Павло ІІ 1993 року заснував Апостольську Адміністратуру Закарпаття, Апостольським Адміністратором якої призначив тодішнього Апостольського нунція архиєпископа Антоніо Франко. Його наступником 1997 року став єпископ Антал Майнек, який наприкінці 1995 року був призначений Єпископом-помічником. Після того, як 27 березня 2002 року святий Іван Павло ІІ створив Мукачівську дієцезію, єпископ Антал став її першим Ординарієм.
Поділитись
Категорія