Вітаємо єпископа-номінанта Йону Йозефа МАКСІМ з призначеннням Пряшівським Архиєпископом для католиків візантійського обряду в Словаччині

Вітаємо єпископа-номінанта Йону Йозефа МАКСІМ з призначеннням Пряшівським Архиєпископом для католиків візантійського обряду в Словаччині

Жов 26, 2023
Після двадцяти років служіння в Україні ієромонах Йона Максім повертається на батьківщину, щоб очолити Пряшівську греко-католицьку митрополію.
 
У четвер, 26 жовтня 2023 р., у Ватикані повідомили про те, що Папа Франциск призначив Пряшівським Архиєпископом для католиків візантійського обряду в Словаччині високопреподобного о. Йону Йозефа Максіма, СУ, дотеперішнього Ігумена Унівської Свято-Успенської лаври в Україні. Осідок очільника Греко-Католицької Церкви Словаччини став вакантним після того, як 25 квітня 2022 р. було оголошено про те, що Папа Франциск прийняв зречення тодішнього митрополита Яна Баб’яка, SJ.

Біографічна довідка

Архиєпископ-номінат Йона народився 21 листопада 1974 р. в м. Левоча (Словаччина). Після здобуття богословської освіти на греко-католицькому факультеті в Пряшеві, 21 листопада 1998 року отримав ієрейське рукоположення. Навчався у Папському східному інституті в Римі, де 2000 року здобув ліценціат. Восени 2004 р. вступив до Свято-Успенської Унівської лаври. У 2018 р. захистив докторат на тему студійського монашества у Папському східному інституті. В 2020 році обраний Ігуменом Свято-Успенської Унівської лаври. Крім словацької та української, володіє італійською, англійською, французькою, польською і німецькою мовами.

Греко-Католицька Церква Словаччини

Нагадаємо, що на початку 2008 року відбулися важливі зміни в житті греко-католицької Церкви у Словаччині. До цього дня там діяли дві незалежні структури для католиків візантійського обряду, а саме – Пряшівська єпархія та екзархат в Кошицях. Згідно з рішенням Папи Венедикта XVI, Пряшівську єпархію було піднесено до рівня архиєпархії та митрополичого осідку, Кошицький екзархат піднесено до гідності єпархії і разом з новоствореною Братиславською єпархією, підпорядковано новоствореній митрополії. Таким чином, Греко-Католицька Церква в Словаччині отримала статус Митрополичої Церкви свого права, що становить окрему церковну спільноту, яка має власну літургічну, духовну, богословську і дисциплінарну спадщину, що називається «обрядом».
Поділитись
Категорія