16 Бер 2024
В селі Келечин відбулася святкова Архієрейська Божественна Літургія присвячена 150- річниці від дня народження о. Августина Волошина та панахида біля пам'ятної дошки.

В селі Келечин відбулася святкова Архієрейська Божественна Літургія присвячена 150- річниці від дня народження о. Августина Волошина та панахида біля пам'ятної дошки.

Сьогодні в селі Келечин відбулася святкова Архієрейська Божественна Літургія присвячена 150- річниці від дня народження о. Августина Волошина та панахида біля пам'ятної дошки.
Foto #1
Ім'я цього видатного греко-католицького священника вписано золотими буквами не тільки в історію нашого краю, але і в історію всієї нашої батьківщини України. Педагог, письменник і науковець, який відіграв важливу роль у розвитку культури та духовності в українському народі, зокрема в Мукачівській греко-католицькій церкві. Він є символом і прикладом священичого служіння, що поєднує в собі високі духовні та інтелектуальні якості.
П'єси Волошина відображають його глибоке релігійне переживання та внутрішній світ священника. Вони пронизані духовною мудрістю, моральністю та внутрішнім пошуком істини. Його твори часто ставлять під знаком духовної боротьби та внутрішньої перебудови, де головні герої проймаються духовними сумнівами, але врешті знаходять світло і віру.

Як підкреслив, Преосвященний владика Ніл у своїй проповіді, Августин Волошин був відданий своєму покликанню як душпастир і завжди прагнув допомогти людям знайти духовну рівновагу та мир. Його любов до Божого престолу виявлялася у пристрасті до богослужінь, молитви та поглибленому вивченні Святого Письма.
Foto #2
Крім своєї духовної діяльності, Волошин також був видатним педагогом і письменником. Він розумів важливість освіти і виховання для формування моральних цінностей та духовного розвитку молодого покоління.
Також владика Ніл звернув увагу на соціальний вимір життя Августина Волошина виявлявся у його активній участі в громадському житті, зокрема у Сиротинці, де він разом з дружиною виконував ряд благодійних та соціальних ініціатив, спрямованих на підтримку та допомогу малозабезпеченим та потребуючим. Хоч подружжя Волошинів і не мали власних дітей, але віддали свій будинок під сиротинець.Foto #3

Усі ці аспекти життя та творчості Августина Волошина роблять його важливою фігурою не лише для Католицької церкви, але й для всього українського суспільства. Його приклад священичого служіння, любов до Божого престолу та соціальна активність залишаються невичерпним джерелом натхнення для багатьох людей у сучасному світі.

Поділитись
Категорія
Адреса
Знайти дану подію

с. Келечин