10 Лип 2024
Слово дня

Хрест і Вірність: Важкий Шлях до Спасіння та Свободи

0:00
/

До Римлян послання святого апостола Павла читáння.

Рим. 95 зач.; 7, 14 – 8, 2.

14. Браття, знаємо, що закон духовний, а я тілесний, запроданий гріхові. 15. Бо що роблю, не розумію: я бо чиню не те, що хочу, а що ненавиджу, те чиню. 16. Коли ж роблю те, чого не хочу, я згоджуюсь із законом, що він добрий. 17. Тепер же то не я те чиню, а гріх, що живе в мені. 18. Знаю бо, що не живе в мені, тобто в моїм тілі, добро: бо воля добро творити є в мені, а добро виконати– ні; 19. бо не чиню добро, що хочу, а чиню зло, що не хочу. 20. Коли ж я роблю те, чого не хочу, тоді вже не я його виконую, а гріх, що живе в мені.

21. Отож находжу закон: що, коли я хочу робити добро, зло сидить у мені; 22. мені бо милий, за внутрішньою людиною, закон Божий, 23. але бачу інший закон у моїх членах, який воює проти закону мого ума й підневолює мене законові гріха, що в моїх членах.

24. Нещаслива я людина! Хто мене визволить від цього підлеглого смерті тіла? 25. Дяка хай буде Богові через Ісуса Христа, Господа нашого!

Отже, то, власне, я служу умом законові Божому, а тілом – законові гріха.

1. Нема, отже, тепер ніякого засуду для тих, що в Христі Ісусі. 2. Бо закон духа, життя в Христі Ісусі, визволив тебе від закону гріха і смерти.

Від Матея святого Євангелія читáння.

Мт. 35 зач. 10, 9-15.

9. Сказав Господь своїм учням: Не беріть ні золота, ні срібла, ні дрібних грошей у череси ваші. 10. Ні торби на дорогу, ні двох одежин, ні взуття, ні палиці, бо робітник вартий утримання свого.

11. Як зайдете в яке місто чи село, спитайте, хто в ньому достойний, і там пробувайте, поки не вийдете. 12. Входячи ж у дім, вітайте його, кажучи: мир дому цьому! 13. І як той дім достойний, нехай ваш мир зійде на нього; а як недостойний, нехай ваш мир до вас вернеться.

14. Як хто вас не прийме й не послухає ваших слів, то ви, виходячи з дому чи з міста, обтрусіть порох із ніг ваших. 15. Істинно кажу вам: легше буде судного дня землі содомській і гоморській, ніж місту тому.

Хрест і Вірність: Важкий Шлях до Спасіння та Свободи

Ісус закликає учнів зректися себе, взяти свій хрест і йти за Ним. Це означає відмовитися від власних планів заради Божого задуму, дивитися на світ Божими очима і співчувати стражденним. Петро, люблячи Ісуса, все ж хотів пристосувати Його план до своїх уявлень. Це відображає поширену сьогодні тенденцію. Важкий шлях Месії демонструє Божу вірність плану спасіння, незмінну любов і щедрість, попри людські гріхи та невдячність. Бог не змінює Свого наміру дарувати щастя людям, але поважає нашу свободу вибору. Христові страждання та воскресіння підкреслюють серйозність питань нашого майбутнього, а Божа терпеливість дає нам шанси для переосмислення життя.

о. Михайло Джіджіна

Поділитись
Категорія