Покликання посеред недосконалості
До Корінтян першого послання святого апостола Павла читáння.
1 Кор. 137 зач.; 7, 12-24.
12. Браття, коли який брат має невіруючу жінку і вона погоджується з ним жити, нехай її не відпускає. 13. І коли яка жінка має невіруючого чоловіка і цей погоджується з нею жити, нехай не відпускає чоловіка. 14. Невіруючий бо чоловік освячується жінкою, і невіруюча жінка освячується братом. Інакше ваші діти були б нечисті, однак вони святі. 15. Коли ж невіруючий хоче розлучитися, нехай розлучається; брат чи сестра не зв'язані в такім випадку; Бог покликав нас жити в мирі. 16. Звідки ти знаєш, жінко, чи спасеш свого чоловіка? Або ти, чоловіче, звідки знаєш, чи спасеш жінку?
17. А втім, хай кожний так поводиться, як уділив йому Господь та як Бог кожного покликав. Так я наказую по всіх Церквах. 18. Як хто був покликаний обрізаним, хай того не цурається, і як покликаний у необрізанні, хай не обрізується. 19. Обрізання ніщо, і необрізання ніщо, але – дотримування заповідей Божих.
20. Кожний нехай зостанеться у тому стані, в якому Бог його покликав. 21. Рабом тебе покликано? Не журися. Навіть коли можеш стати вільним, старайся використати твій стан рабства, 22. бо покликаний у Господі раб – визволенець Господній. Так само й вільний, якого поликано – раб Христа. 23. Ви куплені за високу ціну. Не ставайте рабами людей. 24. Хай кожний, брати, перед Богом лишиться у стані, в якому був покликаний.
Від Матея святого Євангелія читáння.
Мт. 60 зач. 14, 35 – 15, 11.
35. В той час, пізнавши Ісуса, люди землі генезаретської розголосили по всій тій околиці вістку про нього. І принесли до нього всіх недужих і 36. просили його, аби тільки приторкнутись їм до краю його одягу. І скільки їх доторкалося, одужували.
1. Тоді приступили до Ісуса фарисеї та книжники Єрусалиму й кажуть:
2. – Чому твої учні порушують передання старших не миють рук, коли споживають страву?
3. А він у відповідь сказав їм:
– А ви чого порушуєте заповідь Божу вашим переданням? 4. Бог бо заповів: шануй батька твого й матір. І далі: хто проклинає батька-матір, хай буде караний на смерть. 5. А ви кажете: хто скаже батькові чи матері добро, яким би я міг помогти вам, є дар Божий, 6. той може не шанувати свого батька чи матір свою. Так вашим переданням ви усуваєте заповідь Божу. 7. О лицеміри! Добре про вас пророкував був Ісая: 8. Народ цей устами мене поважає, а серце їхнє далеко від мене. 9. Та вони марно мене шанують, навчаючи людських наказів.
10. І прикликавши людей, сказав їм:
– Слухайте і розумійте! 11. Не те, що до уст входить, сквернить людину, а те, що з уст виходить, те сквернить людину.
Покликання посеред недосконалості
Апостол Павло каже сьогодні важливе: «Нехай кожен залишиться в тому стані, в якому був покликаний». Бог не чекає, поки ми змінимось, щоб покликати. Він кличе вже — в реаліях, які є. А вже відповівши на це покликання, Він готовий допомогти нам змінити себе.
У Євангелії Ісус знову стикається з фарисеями, які дбають лише про обряди, але не чують серцем. А Христос зцілює, торкається, наповнює.
Можеш бути в грішником, в складних обставинах життя, у невпевненості — але це не перешкода для того, щоб Господь тебе кликав. Лише відкрий Йому серце. І дозволь Йому зцілювати тебе — не ззовні, а зсередини. Це наше покликання до святості.
о. Віктор Бурлака