Пропозиції щастя
До Филип’ян послання святого апостола Павла читáння.
Флп. 239 зач.; 1, 27 – 2, 4.
27. Браття, поводьтеся гідно Євангелія Христового, щоб я, чи то як прийду й вас побачу, чи то бувши далеко, чув про вас, що ви стоїте твердо в однім дусі, змагаючись однодушно за євангельську віру, 28. ні в чому не боявшися ваших противників; це буде для них певним знаком погибелі, а для вас – спасінням і то від Бога, 29. бож вам дана ласка Христа не тільки вірувати в нього, але за нього також і страждати. 30. Так ви переносите те саме змагання, яке ви бачили в мені та яке й тепер в мені, як це вам відомо.
1. Коли, отже, є в Христі яка утіха, коли є яка відрада в любові, коли є яка спільність духа та яке серце і милосердя, сповніте мою радість: 2. думайте те саме, майте ту саму любов, будьте однодушні і однієї думки. 3. Не робіть нічого з суперечки чи для марної слави, але, вважаючи в покорі один одного за більшого від себе, 4. майте на увазі користь не власну, але інших.
Від Луки святого Євангелія читáння.
Лк. 24 зач. 6, 17-23.
17. В той час став Ісус на рівнім місці; була там велика сила його учнів і людей вельми багато з Юдеї та з Єрусалиму, і з побережжя Тиру та Сидону. 18. Вони прийшли слухати його й оздоровитись від своїх недуг; і всі ті, що їх мучили нечисті духи, теж оздоровлялись. 19. Увесь народ намагався його торкнутися, бо сила виходила з нього й усіх оздоровляла.
20. Тоді він, звівши на своїх учнів очі, почав казати: Блаженні вбогі, бо ваше царство Боже.
21. Блаженні голодні нині, бо ви насититеся. Блаженні, що плачете нині, бо будете сміятись.
22. Блаженні будете, коли вас ненавидітимуть люди, коли вас вилучать, коли ганьбитимуть вас та коли викинуть як безчесне ваше ім'я Сина чоловічого ради. 23. Радійте того дня й веселіться, бо ваша нагорода велика на небі.
Пропозиції щастя
Бажати собі вбогості, голоду, плачу, ненависті від людей, вигнання з спільноти, це щось проти людських бажань. І взагалі, «Блаженства» проголошені Ісусом йдуть в супереч уявлень про щастя у цьому світі. Бо як подивитися на пропозиції світу(на рекламу щастя) , то почуємо; їж, пий, позичай, отримуй перший, живи на повну для себе.
А пророк Ісая вже показав різницю між Богом і світом: Думки бо мої - не ваші думки, і дороги ваші - не мої дороги, - слово Господнє. (Іс.55,8). Тому «Блаженства» лише показують, що Євангеліє –це Слово Боже, а не людське, і справді є дорогою до правдивого щастя. Бо й справді, змогти віддати від себе , те , що є твоє- це справжнє щастя. І ап. Павло це досвідчив і зрозумів: У всьому я показав вам, що, так працюючи, треба допомагати слабосильним і пам'ятати слова Господа Ісуса, що сам сказав: «Більше щастя - давати, ніж брати.»(Дії 20, 35.)
А ти вже досвідчи таке щастя?
Духу Святий, веди нас до щастя.
о. Михайло Кіш