ВІДКРИТИСЯ НА БОЖУ ПРИСУТНІСТЬ В ІСУСІ ХРИСТІ
До Корінтян другого послання святого апостола Павла читáння.
2 Кор.; 190 зач.; 10, 7-18.
7. Браття, коли хто певний, що він Христів, нехай роздумає ще раз сам у собі, що так, як він Христів, так само й ми. 8. Бо якби я хвалився надто своєю владою, що нам Господь дав на збудування, а не на руїну вашу, я б не соромився, 9. щоб не здавалося, що я намагаюся вас налякати листами. 10. Листи його, як дехто каже, важкі та повні сили, але виглядом тіла він недолугий і мова його жалюгідна. 11. Такий нехай знає: які ми на словах у листах неприсутні, такі будемо на ділі присутні.
12. Ми не відважуємося рівняти себе чи робити себе подібними до деяких з тих, які самі себе доручають; та тим, що міряють самих себе самими собою та роблять самих себе подібними до самих себе, бракує розуму. 13. Ми ж не будемо хвалитися надмірно, але мірою правила, яке Бог дав як міру, яким і вас можемо досягнути. 14. Ми бо не розтягаємося над міру; а воно було б так, якби ми до вас не прибули; ми все ж таки до вас прибули з євангелієм Христа. 15. Не хвалимося також і чужими трудами над міру, але маємо надію, що й ми, коли ростиме ваша віра, звеличимося між вами над міру за нашим правилом 16. і звіщатимемо євангеліє ген поза вами, не хвалячися готовим на чужому полі. 17. Хто хвалиться, нехай у Господі хвалиться. 18. Бо не той випробуваний, хто себе самого поручає, а той, кого Бог поручає.
Від Марка святого Євангелія читáння.
Мр. 14 зач. 3, 28-35.
Сказав Господь:
28. Істинно кажу вам: усе буде відпущене синам людським, гріхи та богохульства, скільки б вони не хулили. 29. Але хто вирече хулу проти Святого Духа, тому повіки не проститься: він буде винен у грісі вічнім.
30. Вони бо мовили: « Він має нечистого духа ».
31. Приходять мати та брати його і, стоячи надворі, посилають до нього, щоб його прикликати. 32. Народ же сидів круг нього, і кажуть йому:
– Ось твоя мати і брати надворі тебе шукають.
33. Він у відповідь сказав їм:
– Хто моя мати та брати?
34. І, поглянувши навкруги на тих, які сиділи довкола нього, каже:
35. – Ось моя мати та мої брати. Бо хто чинить волю Божу, той – мені брат, сестра і мати.
РОЗВАЖАННЯ – ВІДКРИТИСЯ НА БОЖУ ПРИСУТНІСТЬ В ІСУСІ ХРИСТІ
Уривок Євангелія дня містить дві теми, які перегукуються між собою. Книжники, які прийшли з Єрусалима звинуватили Ісуса в тому, що Він чинить чудеса бісівською силою, продемонстрували цим абсолютну закритість на спосіб Божої дії та присутності в Ісусі Христі. Таке явне приписування сатані чудес, які чинив Бог в Ісусі, Сам Ісус називає гріхом проти Святого Духа. По суті, йшлося про відверте та зухвале протиставлення себе Божій волі. Родичі Ісуса були схвильовані Його активною прилюдною діяльністю, тому прийшли до Нього, можливо, для розмови, або щоб забрати Його додому. У відповідь на їхній прихід Ісус вказує на пріоритет духовної спорідненості між тими, які відкриті на виконання Божої волі. На прикладі цих двох випадків Марко запрошує своїх читачів відкритися на таїнственну Божу Присутність в Ісусі Христі та закликає ставати учнями Його Царства через виконання Божої волі – усього, що сприяє спасінню та добру кожної людини.
о. Роман Северин