Зректися себе - бути зрілим
До Галатів послання святого апостола Павла читáння.
Гал. 203 зач.; 2, 16-20.
16. Браття, довідавшися, що людина оправдується не ділами закону, але вірою в Ісуса Христа, ми увірували в Христа Ісуса, щоб оправдатися нам вірою в Христа, а не ділами закону, бо ділами закону не оправдається ніхто. 17. Коли, отже, шукаючи оправдання у Христі, показалося, що й ми самі грішники, невже тоді Христос – служитель гріха? Не бути цьому! 18. Бо коли я знову відбудовую те, що зруйнував був, я сам себе визнаю переступником. 19. Я бо через закон для закону вмер, щоб для Бога жити: я з Христом розп'ятий. 20. Живу вже не я, а живе у мені Христос. А що живу тепер у тілі то живу вірою в Божого Сина, який полюбив мене й видав себе за мене.
Від Марка святого Євангелія читáння.
Мр. 37 зач. 8, 34 – 9, 1.
34. Сказав Господь:
– Коли хто хоче йти за мною, хай зречеться себе самого, візьме на себе хрест свій та йде слідом за мною. 35. Бо хто хоче спасти свою душу, той її погубить; а хто погубить свою душу мене ради та євангелія, той її спасе. 36. Яка бо користь людині здобути світ увесь і занапастити свою душу? 37. Що бо людина може дати взамін за власну душу? 38. Хто, отже, буде соромитися мене й моїх слів перед цим родом перелюбним та грішним, того буде соромитися Син чоловічий, коли прийде у славі Отця свого зі святими ангелами.
1. І сказав їм:
– Істинно кажу вам: є деякі з отут присутніх, що не зазнають смерти, аж поки не вздріють царства Божого, що прийде у могучості.
Зректися себе - бути зрілим
Христос сьогодні запрошує нас через Євангеліє, зректися себе.
Часто ми можемо розуміти ці слова, як заклик до покори, а така покора часто отримує титул "псевдо" через наш егоїзм. Натомість зректися себе означає можливість поставити добро ближнього вище свого власного добра, а це потребує зрілості, духовної і ментальної.
Тому в сьогоднішньому євангелії Христос запрошує нас до серйозних відносин з Ним, до зрілості. Власне до любові.
О. Віктор Бурлака