Папа: біль, якщо вгніздиться у серці, стає отрутою

Папа: біль, якщо вгніздиться у серці, стає отрутою

Тра 24, 2024
Папа Франциск зустрівся у Ватикані з учасниками заходу, організованого освітнім рухом «Scholas Occurrentes» в рамках ініціативи «Університет сенсу» про це повідомляє Vatican News. У своїх висловлюваннях Папа ствердив «Мистецтво є визвольним», закликаючи освітян плекати надію, адже «коли біль відкривається на допомогу з боку іншого, то стає плідним».


Ввечері, 23 травня 2024 р., Папа Франциск зустрівся у залі синодальних засідань у Ватикані з учасниками Міжнародної зустрічі щодо сенсу, яку організувала Папська освітня фундація «Scholas Occurrentes» та Банк Розвитку Латинської Америки та Карибського регіону, зібравши ректорів важливих внз світу, представників світу культури, політики та технологічних компанії, впливову в своїх громадах молодь. Зустріч відбулася в рамках ініціативи «Університет сенсу», яку Святіший Отець офіційно формалізував у серпні минулого року.

Коли біль відкривається на іншу особу


Технології, довкілля та психічне здоров'я. Такими були теми, над якими протягом трьох днів працювали учасники, які представили свої висновки Папі в атмосфері великої доброзичливості та невимушеності. «Коли біль відкритий на допомогу іншого, він стає плідним», – сказав Папа, відповідаючи на запитання юначки про те, як далі жити в любові, незважаючи на страждання, які вона пережила. « Небезпека полягає в тому, що біль нас закриває, – підкреслив він, – завжди потрібно тримати своє серце відкритим». У цьому контексті Святіший Отець закликав виховувати надію, бо коли біль прищеплюється до серця, «він є отруйним, завжди». Один юнак запитав його, наскільки важливим є мистецтво, і Папа підкреслив, що «мистецтво розширює горизонт, визволяє, воно спрямовує до глибинного, спонукає крокувати далі».


Не втрачати здатність гратися


У залі виступив колумбійський репер, який викликав схвалення Папи, і коли юнак закликав присутніх плескати в долоні в такт, він теж піддався цьому запалу. Бо «ключем до всього є вміння гратися, справжня здатність до гри є креативною», – наголосив він, промовляючи після свідчення дівчини, що має труднощі з ходьбою і яка закликає сприяти інклюзії в кожному середовищі. Вона розповіла, що у віці дванадцяти років стала жертвою буллінгу і залишалася поза освітньою системою протягом шести місяців, поки асоціація «Терезіана» не дала їй нового імпульсу і впевненості. Вона створила фундацію і представила Папі принципи, якими вона керується.
Інтегральне виховання

Контекст ставить у центр освіти людську особу в її унікальності, пропагуючи культуру зустрічі в перспективі, яку відстоює Папа. Саме звідти зродилася ідея заснування освітнього руху, спрямованого на розвиток соціально-комунікативних навичок, стараючись повернути трансцендентне в сучасну культуру. Також і «Університет сенсу», за словами Папа Франциска, якому дуже близька ця ідея, не повинен втратити взаємозв'язок трьох мов: "рук", "серця" і "голови". Зустріч завершилася тим, що Папа, тримаючи в руках ганчір'яний м'яч, символ гри вбогих, згадує, як грався таким у дитинстві, заохочуючи відкривати містерію, що міститься в цьому.

Університет сенсу


Хірографом від 15 серпня 2023 р. Папа Франциск заснував «Університет сенсу», відкритий університет як відповідь на глобальну кризу сенсу. Це «цивільний навчальний заклад університетського типу з осідком у Державі-Місті Ватикані». Він є автономним та управляється Міжнародним освітнім рухом Scholas Occurrentes. Йдеться про формування глобальної університетської організації, яка б відповідала потребі переосмислення освіти, зосереджуючись на людині в її унікальності та на спільноті як вираженні плюралізму. Це локальний і глобальний, міжкультурний, міжрелігійний та міжпоколіннєвий проект, коріння якого – у вченні Папи Франциска та досвіді Scholas.

Поділитись
Категорія