05 Січ 2025
Слово дня

Євангеліє – це справді Добра Новина саме для мене

До Тимотея другого послання святого апостола Павла читáння.

2 Тим. 298 зач.; 4, 5-8.

5. Сину Тимотею, будь тверезим у всьому, знось напасті, виконуй працю євангелиста. Виконуй твою службу.

6. Бо я вже готовий пролити мою кровну жертву, і час мого відходу настав. 7. Я змагався добрим змагом, скінчив біг, віру зберіг. 8. Тепер же приготований мені вінець справедливости, що дасть мені того дня Господь, справедливий Суддя; та не лише мені, але всім тим, що з любов'ю чекали його появи.

Від Марка святого Євангелія читáння.

Мр. 1 зач. 1, 1-8.

1. Початок євангелія Ісуса Христа, Сина Божого. 2. Як написано в пророка Ісаї:

Ось я посилаю мого посланця перед тобою,

який приготує тобі дорогу.

3. Голос вопіющого в пустині :

готуйте дорогу Господеві, вирівняйте стежки його.

4. Так виступив Іван, христячи у пустині та проповідуючи хрищення покаяння на прощення гріхів. 5. І виходили до нього вся країна юдейська та всі мешканці Єрусалиму, христились від нього в ріці Йордані і визнавали гріхи свої.

6. Іван був одягнений в. одежу з верблюжого волосу, носив ремінний пояс на бедрах і їв сарану й дикий мед. 7. Він проповідував, кажучи:

– Слідом за мною йде сильніший від мене, якому я недостойний, нахилившись, розв'язати ремінця його сандалів. 8. Я вас христив водою, а він христитиме Духом Святим.

Євангеліє – це справді Добра Новина саме для мене

Слово «Євангеліє» означає «Добра Новина». Тоді, коли жив Марко, це слово мало широку палітру значень і могло означати щось подібне до теперішнього вислову «добрі новини». Для греко-римської аудиторії Марка слово «євангеліє» мало політичний відтінок. Проте вінпослуговується цим терміном, базуючись винятково на його християнському вжитку, який завжди мав на увазі спасенну звістку про Ісуса. Євангелист використовує слово «Євангеліє» (1:1; 1:14−15; 8:35; 10:29; 13:10; 14:9) як для означення проповіді Самого Ісуса (1:14−15), так і для проповіді про Ісуса (13:10).

Звідси дуже важливо розуміти, що Євангеліє – це справді Добра Новина, не просто добра порада, як побожно жити, і не тільки гарна філософська ідея (хай навіть найбільш піднесена та благородна). Євангеліє – це Добра Новина, розповідь про конкретні історичні факти; розповідь про щось, що сталося, і воно мало і продовжує мати надзвичайний вплив (та надзвичайні наслідки) як на історію цілого світу, так і на життя кожної окремої людини.

О. Роман Северин 
Поділитись
Категорія