11 Вер 2024
Слово дня

Віра та Прощення: дві легені молитовного життя

До Ефесян послання святого апостола Павла читáння.


Еф. 223 зач.; 3, 8-21
.
8. Браття, мені, найпослідущому з усіх святих, була дана ця благодать: благовістити поганам незбагненне багатство Христа 9. і навчити всіх про здійснення тієї тайни, що від віків захована була в Бозі, який сотворив усе; 10. щоб об'явилася тепер началам і властям небесним через Церкву безконечна мудрість Божа, 11. згідно з відвічною постановою, що Бог ухвалив у Христі Ісусі, Господі нашім, 12. в якому маємо сміливість і повний надії доступ через віру в нього. 13. Тому благаю вас не падати духом у моїх стражданнях, які терплю за вас, бо вони ваша слава.
14. Ось чому я згинаю мої коліна перед Отцем, 15. від якого бере ім'я всяке отцівство на небі й на землі, 16. щоб він дав вам за багатством своєї слави скріпитись у силі через його Духа, для зросту внутрішньої людини, 17. і щоб Христос вірою оселивсь у серцях ваших, і ви закорінені й утверджені у любові, 18. могли зрозуміти з усіма святими, яка її ширина, довжина, висота і глибина, 19. і пізнати любов Христову, що вища над усяке уявлення, і, таким чином, сповнились усякою Божою повнотою.

20. Тому ж, хто може зробити багато більше, ніж те, чого ми просимо або що ми розуміємо за діючою в нас силою, 21. йому слава в Церкві та у Христі Ісусі по всі роди на віки віків. Амінь.

Від Марка святого Євангелія читáння.


Мр. 51 зач. 11, 23-26.

Сказав Господь своїм учням:
23. Майте віру в Бога. Істинно кажу вам, що хто скаже цій горі: двигнись і кинься в море, та не сумніватиметься у своїм серці, але віруватиме, що станеться те, що каже, буде йому так. 24. Тому й кажу вам: усе, чого будете просити у молитві, віруйте, що одержите, і буде вам так. 25. І коли стоїте на молитві, прощайте, як маєте що проти кого-небудь, щоб і Отець ваш, який на небі, простив вам провини ваші. 26. Коли ж ви не простите, і Отець ваш, що на небі, не простить провин ваших.

Віра та Прощення: дві легені молитовного життя

Молитва − це не тільки розмова з Богом але це також і результат дії Святого Духа у нашому житті. Глибину та якість молитви визначають віра і прощення - це як дві легені людського організму.
Віра в біблійному розумінні − це завжди акт вірності Богові, вона позначає довіру до Його особи. У єврейській мові це слово спільнокореневе зі словом «Амінь». Відкритися з довірою до Бога можна тільки тоді, якщо маємо досвід цього Бога як Отця, люблячого та милосердного Батька.
Якщо маємо живий досвід Бога, тоді хочемо бути схожими на Нього. Одним із способів наслідування Бога Отця є прощення. Ця Божа риса позначає Його стосунки з людьми. Прощення – це усунення з нашого життя перешкод для дії Святого Духа.

Проповідник та Євангелізатор Хосе Прадо Флорес у своїй книжці «Ідіть євангелізуйте охрещених» дуже гарно пише: «Якщо ми хочемо відчувати силу та дію Святого Духа в нашому житті, то маємо усунути всі перешкоди, які заважають Йому зійти у глибину нашого серця. Образа, злоба чи ненависть які тримаємо на нашого ближнього, є немовби стіною, перешкодою. Тому необхідно і варто прощати і просити прощення».

Просімо у молитві щоб Дух Святий просвічував розум кожного з нас щоб завжди могти бачити своє серце і розуміти усі перешкоди та чим скоріше їх «перевертати».

о. Олександр Егреші


Поділитись
Категорія