Папа: якщо щось добре існує, то тільки тому, що любов взяла гору

Папа: якщо щось добре існує, то тільки тому, що любов взяла гору

Вер 12, 2024

Під час Святої Меси, яку Папа Франциск відслужив на Національному стадіоні Сінгапуру, він наголосив на важливості любові, підкресливши, що в основі всіх сучасних винаходів, стоять не лише гроші, техніка та інженерія, а, насамперед, любов.

«Знання надимає людину, а любов наставляє» (1Кор 8:1). Цими словами святого Павла, які апостол адресує братам і сестрам християнської спільноти Коринту, що була багатою на різноманітні харизми, Папа Франциск розпочав свою проповідь під час Святої Меси на Національному стадіоні Сінгапуру, яку відслужив в четвер, 12 вересня 2024 року, в рамках 45-ї Апостольської подорожі до країн Азії та Океанії.

У світлі цього послання Святіший Отець закликав дякувати Господеві за Церкву в Сінгапурі, «яка також багата на дари, жива, зростаюча і перебуває в конструктивному діалозі з різними іншими конфесіями та релігіями», що співіснують на цій землі.

Читати історії на фасадах споруд

Коментуючи слова святого Павла, Папа звернув увагу на красу цього міста, його великі й сміливі архітектурні споруди, які роблять його таким відомим і захоплюючим, починаючи з вражаючого комплексу Національного стадіону. Святіший Отець пригадав, що «навіть біля витоків цих грандіозних споруд, як і будь-якого іншого витвору, який залишає позитивний слід у цьому світі, стоять, не гроші, не техніка, не інженерія, як багато хто думає, а любов: саме “любов, яка будує”».

Єпископ Риму підкреслив, що «якщо щось добре існує і залишається в цьому світі, то тільки тому, що в нескінченних і різноманітних обставинах любов взяла гору над ненавистю, солідарність над байдужістю, щедрість над егоїзмом», додавши, що без цих цінностей  «нічого не було б досягнуто». Папа зазначив що те, що ми бачимо, є знаком того, що «за кожною з робіт, що стоять перед нами, криється стільки історій любові: про чоловіків і жінок, об’єднаних у спільноту, про громадян, відданих своїй країні, про матерів і батьків, які піклуються про свої сім’ї, про професіоналів і робітників усіх видів і ступенів, які чесно виконують свої різноманітні ролі і завдання». Він заохотив навчитися читати ці історії, «написані на фасадах наших будинків і на стежках наших вулиць, й передавати пам’ять про них», усвідомлюючи, «що ніщо тривале не народжується і не зростає без любові».

В основі здатності любити є Бог

Наступник святого Петра звернув увагу на те, що «іноді велич і грандіозність наших проектів може змусити нас забути про це, вводячи в оману, що ми можемо самі бути авторами себе, свого багатства, свого добробуту, свого щастя, але життя, врешті-решт, повертає нас до однієї реальності: без любові ми – ніщо».

«Віра ж ще більше підтверджує і просвітлює цю впевненість, бо каже нам, що в основі нашої здатності любити і бути любленими лежить сам Бог», і «саме в Ньому все, чим ми є і ким можемо стати, має своє походження і завершення», – зазначив Папа.

Пригадуючи слова святого Івана Павла ІІ, з нагоди його візиту в Сінгапур у 1986 р, Папа Франциск зазначив, що, «окрім подиву, який ми відчуваємо перед рукотворними творіннями», «є ще більше диво, яке ми повинні сприймати з ще більшим захопленням і повагою: це брати і сестри, яких ми зустрічаємо щодня на нашому шляху, без уподобань і відмінностей, як сінгапурське суспільство і Церква, етнічно такі різноманітні, але такі єдині і солідарні!»


Слухати й відповідати на запрошення до любові

«Найпрекраснішою будівлею, найціннішим скарбом, найвигіднішою інвестицією в Божих очах є ми: улюблені діти одного Отця (пор. Лк 6,36), покликані, зі свого боку, поширювати любов», – підкреслив він. У цьому контексті Папа звернув увагу «на постаті святих: чоловіків і жінок, захоплених Богом милосердя настільки, що стали його відображенням, відлунням, живим образом».

Насамперед – це Богородиця. «В ній ми бачимо любов Отця, яка проявляється в один з найпрекрасніших і найповніших способів: ніжність матері, яка все розуміє і прощає, яка ніколи нас не залишає. Ось чому ми звертаємося до Неї!», – наголосив Святіший Отець.

Друга постать – це святий Франциск Ксаверій, «дорогий цій землі, який багато разів зустрічав тут гостинність під час своїх місіонерських подорожей».

Цитуючи лист цього святого до свого супутника і друга святого Ігнатія,  а також звертаючи увагу на  приклад Марії, Папа заохотив, щоб слова – “Господи, ось я, що хочеш, щоб я зробила?”, – «супроводжували нас не тільки в ці дні, але завжди, як постійне намагання слухати і швидко відповідати на запрошення до любові й справедливості, які продовжують надходити до нас сьогодні з безмежного Божого милосердя», – сказав на завершення Святіший Отець.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Поділитись
Категорія