Нунцій при освяченні Шаргородської Кальварії: Божа слава прихована у розп’ятті Ісуса

Нунцій при освяченні Шаргородської Кальварії: Божа слава прихована у розп’ятті Ісуса

Чер 26, 2024

25 червня Конференція єпископів України разом з Апостольським нунцієм архієпископом Вісвальдасом Кульбокасом на запрошення місцевого ординарія єпископа Кам’янець-Подільської дієцезії Леона Дубравського OFM зібралися у Шаргороді на Вінниччині та освятили каплиці Хресної Дороги.

Насамперед на Алеї Героїв Шаргородського кладовища відбувся молебень за загиблих воїнів та про мир для України. Спільною молитвою присутні вшанували пам’ять захисників, котрі віддали своє життя.

Насамперед на Алеї Героїв Шаргородського кладовища відбувся молебень за загиблих воїнів та про мир для України. Спільною молитвою присутні вшанували пам’ять захисників, котрі віддали своє життя.

Опісля на зовнішньому вівтарі біля Шаргородського костелу св. Флоріана було звершено Євхаристію, яку очолив Апостольський нунцій в Україні. Привітав усіх присутніх хранитель санктуарію Страстей Господніх отець Рафал Маківський OFM.

На початку Меси було підписано Фундаційну буллу про освячення Шаргородської Кальварії.

У проповіді нунцій згадав про те, що деяких з полеглих воїнів, що поховані на місцевому цвинтарі, де відбулася молитва перед Святою Месою, він знав особисто. Також він сказав про те, що цього ж дня дружини загиблих військових вже знаходяться у Римі, щоб зустрітися зі Святішим Отцем під час загальної аудієнції, котра буде 26 червня. «Ми просимо сьогодні, щоб Господь помилував нас не завдяки наших діянь, а завдяки своєму милосердю подарував нам захист та мир. Тут ми маємо цю можливість молитись біля нової кальварії», – зауважив архієпископ.

Він теж згадав про приклад життя святого Йоана Хрестителя, чия урочистість відзначалася напередодні, 24 червня. «Ісус дозволив, щоб Ірод вбив Йоана. Ісус дозволив ці страждання своєму найулюбленішому пророку – Йоану Хрестителю. Цей аспект впроваджує нас в таємницю Ісусового хреста у тому сенсі, що Божа слава прихована в багатьох речах, але насамперед у стражданнях та розп’ятті самого Ісуса Христа». Нунцій наголосив на тому, що для нас також дуже важливо зрозуміти значення Ісусового хреста, щоб він насправді став для нас знаряддям спасіння. Цьому розумінню допомагає читання Святого Письма, роздуми Хресної дороги.

«Найважливіша мета нашої сьогоднішньої Літургії, як і кожної іншої молитви, – це навчитися любити Ісуса Христа. Любити його не лише почуттям і словами, але подібно до того як апостол Павло каже про Ісуса в другому читанні: він був слухняним аж до смерті і то смерті хресної. Ми зможемо казати про цілковиту любов до Бога лише тоді, коли станемо слухняними Богові Отцеві в усьому», – наголосив архієпископ Вісвальдас.

«Коли ми єднаємо наші страждання зі стражданнями Ісуса Христа і коли ми стаємо послушними Богові, тоді ми справді співпрацюємо у справі спасіння, яким Бог обдаровує людство. Тобто наші страждання стають справжнім даром для Бога і для наших братів. Саме це – найцінніший дар, яким ми можемо обдарувати в своєму житті», – підсумував нунцій.

Після Святої Меси, на яку зібралася численна кількість священників, як францисканського ордену на чолі з о. Бенедиктом Свідерським OFM, так інших представників духовенства, котрі приїхали з усієї України, мирян, серед яких і представники влади, зокрема мер міста – Володимир Барецький, відбулося посвячення стоянь Хресної Дороги, що побудована у Шаргороді.


Переходячи від однієї каплиці до наступної з роздумами та у супроводі співу єпископи освятили Шаргородську Кальварію.

Нагадаємо, що будівництво Шаргородської Кальварії було розпочато більше 15 років тому. Наріжний камінь, який закладено у 2008 році, чим було розпочато її будівництво, поблагословив у Римі Папа Бенедикт ХVІ. У 2017 році архієпископ Клаудіо Гуджеротті, тодішній Апостольський нунцій в Україні проголосив Шаргородський храм святого Флоріана і Хресну дорогу Санктуарієм Страстей Господніх.

Джерело: Римсько-католицька Церква в Україні

Поділитись
Категорія