24 Тра 2024
Слово дня

А я кажу вам, не клястися зовсім...

0:00
/

До Римлян послання святого апостола Павла читáння.

Рим. 82 зач.; 2, 14-29.

Браття, коли погани, що не мають закону, з природи виконують те, що законне, вони, не маючи закону, самі собі закон; вони виявляють діло закону, написане в їхніх серцях, як свідчить їм їхня совість і думки, то засуджуючи їх, то оправдуючи, в день, коли Бог, згідно з моїм євангелієм, судитиме тайні вчинки людей через Ісуса Христа.

 Та коли ти, що звешся юдеєм, що опираєшся на закон і хвалишся Богом, ти, що знаєш його волю і, навчившись із закону, розбираєш, що краще, упевняєш себе, що ти провідник сліпих, світло тих, що в темряві,  виховник невігласів, учитель дітей, бо маєш у законі наче втілення знання і правди, – ти, отже, що інших навчаєш, себе самого не навчаєш. Проповідуєш не красти, а сам крадеш.  Наказуєш не чинити перелюбу – і чиниш перелюб. Гидуєш бовванами – і чиниш святотаство. Ти, що хвалишся законом, переступом закону Бога зневажаєш. Бо як написано: через вас ім'я Боже зневажається між поганами.

Обрізання корисне, коли виконуєш закон; а коли ти переступаєш закон, обрізання твоє стало необрізанням. Коли ж необрізаний пильнує постанов закону, хіба не зачислиться йому його необрізання за обрізання?  І необрізаний по природі, виконуючи закон, осудить тебе, який, хоч і маєш Писання та обрізання, переступник єси закону; бо юдей не той, що таким є назовні, і не те обрізання, що назовні, на тілі, а той, хто юдей у скритості, і таке обрізання серця – за духом, не за буквою. Такому хвала не від людей, але від Бога.

Від Матея святого Євангелія читáння.

Мт. 14 зач. 5, 33-41.

Сказав Господь: Ви чули, що було сказано стародавнім: не клянись неправдиво і – виконаєш твої клятви Господеві. А я кажу вам, не клястися зовсім: ні небом, бо це престол Бога; ні землею, бо це підніжок стіп його; ні Єрусалимом, бо це місто великого царя.  Та й головою твоєю теж не клянися, бо ти не можеш ані одного волоска зробити білим або чорним.

Хай буде ваше слово: так – так; ні – ні. А що більше цього, те від лихого.

Ви чули, що було сказано: око за око, зуб за зуб. А я кажу вам: не противтеся злому.

Хто вдарить тебе в праву щоку, оберни до нього й другу. Хто хоче позиватися з тобою і взяти з тебе одежу, лиши йому і плащ. І хто тебе силуватиме йти милю, іди з ним дві.

"А я кажу вам, не клястися зовсім..."

Кожен із нас має певні свої обов'язки і, часом, може прибігати до клятви заради їх виконання. Людина через клятву бере або покладає на себе зобов'язання щодо речей які виконати часом не в її силах. Може залежна людина клястися, що завтра не буде випивати, чи грати в азартні ігри, чи вживати наркотики, але без допомоги зробити те чи інше їй не під силу. Важливо знати правду про себе — я не всемогутній, я не досконалий, але потребую когось іншого - Ісуса який може навчити мене бути вірним та досконалим.

о. Богдан Бакун

Поділитись
Категорія