13 Лип 2024
Слово дня

Хула проти Святого Духа: свідоме заперечення Божої Істини

0:00
/

До Римлян послання святого апостола Павла читáння.

Рим. 111 зач.; 13, 1-10.
1. Браття, кожна людина нехай кориться вищій владі; нема бо влади, що не була б від Бога; і влади, що існують, установлені Богом. 2. Тому, хто противиться владі, противиться Божому велінню, і ті, що противляться, самі на себе суд накликають. 3. Начальники бо страшні не тим, хто чинить добро, а тим, хто – зло. Хочеш не боятися влади? Чини добро і будеш мати похвалу від неї; 4. вона бо слуга Божий, тобі на добро. Коли ти чиниш зло, бійся, бо недарма меч носить; вона Божий слуга, що відомщає і карає того, хто чинить зло. 5. Тому треба коритися не тільки ради кари, але й ради сумління. 6. Ось чому платите податки, бо слуги Божі пильно за цим дивляться. 7. Тож дайте кожному належне: кому податок – податок, кому мито – мито, кому пошана – пошану, кому честь – честь.
8. Не майте жодних боргів ні в кого, крім боргу взаємної любови, бо той, хто любить другого, виконав закон. 9. Бо не чужолож, не вбивай, не кради, не пожадай і всі інші заповіді містяться у цьому слові: люби твого ближнього, як себе самого. 10. Любов ближньому зла не чинить. Отже, любов – сповнення закону.

Від Матея святого Євангелія читáння.

Мт. 47 зач. 12, 30-37.
Сказав Господь:
30. Хто не зо мною, той проти мене, і хто зо мною не збирає, той розкидає. 31. Тому кажу вам: усякий гріх, усяка хула проститься людям; але хула на Духа не проститься. 32. І коли хто скаже слово проти Сина чоловічого, проститься йому. Коли ж хто скаже проти Святого Духа, йому не проститься ні на цьому світі, ні на тому.
33. Виплекаєте добре дерево, то й плід його буде добрий а посадите погане дерево, то й плід його буде поганий. Бо дерево пізнається з плоду.
34. Гадючий роде, як можете говорити слова добрі, бувши злими? З повноти бо серця уста промовляють. 35. Добра людина з доброго скарбу добро виносить, лиха ж з лихого скарбу лихе виносить.
36. Кажу бо вам: за кожне пусте слово, яке скажуть люди, дадуть відповідь судного дня за нього. 37. Бо за словами твоїми будеш виправданий і за словами твоїми будеш засуджений.

Хула проти Святого Духа: свідоме заперечення Божої Істини

Хула проти Святого Духа - це свідоме і добровільне заперечення очевидних проявів Божої дії та істини. Це свідчить про глибоку моральну деградацію людини. Прикладом такого гріха є реакція фарисеїв на зцілення Ісусом біснуватого, коли вони приписали це чудо силі сатани. Христос пояснює, що такі люди не можуть отримати прощення, оскільки відмовляються визнати божественне походження Його сили і вірити в Нього. Використовуючи образи дерева і плодів, Ісус показує, що слова і дії фарисеїв розкривають їхню справжню, злу природу. Таким чином, цей гріх є не просто помилкою, а свідомим відкиданням очевидної істини про Бога.

о.Михайло Джіджіна

Поділитись
Категорія