06 Лип 2024
Слово дня

Місце Бога

0:00
/

До Римлян послання святого апостола Павла читáння.

Рим. 108 зач.; 12, 1-3.

1. Браття, благаю вас Божим милосердям, приносити тіла ваші як жертву живу, святу, приємну Богові: вашу богослужбу згідно з розумом. 2. І не взоруйтеся на цей світ, але перемінюйтесь обновленням вашого розуму, щоб ви переконувалися, яка воля Божа, що добре, що угодне, що досконале.

3. Ласкою, яка мені дана, я кажу кожному з вас: не думати понад те, що треба думати, але думати скромно, мірою віри, як Бог наділив кожному.

Від Матея святого Євангелія читáння.

Мт. 39 зач. 10, 37 - 11, 1.

37. Сказав Господь: Хто любить батька або матір більше, ніж мене, той мене недостойний. І хто любить сина або дочку більше, ніж мене, той мене недостойний.

38. Хто не бере свого хреста й не йде слідом за мною, той мене недостойний. 39. Хто своє життя зберігав, той його погубить; а хто своє життя погубить задля мене, той його найде.

40. Хто вас приймав, той мене приймає; хто ж мене приймає, той приймає того, хто мене послав.

41. Хто приймає пророка, тому що він пророк, той одержить пророчу нагороду, і хто приймає праведного, тому що він праведний, той одержить праведничу нагороду. 42. Хто напоїть, як учня, одного з цих малих тільки кухликом холодної води, істинно кажу вам, той не втратить своєї нагороди.

1. Коли Ісус скінчив навчати дванадцятьох своїх учнів, пішов звідти навчати і проповідувати по їхніх містах.

Місце Бога

Як тільки гріх увірвався в життя людини, гармонія, яка була сутнісною частиною створеного світу, зникла. Тому так часто, шукаючи головну і кінцеву ціль нашого життя, ми ставимо на місце Бога щось інше. Іноді це може бути щось жахливе, але більшість з нас ставить на перше місце в ієрархії цінностей щось прекрасне: сім`я, батьківщина, мистецтво і т.д. Віддаючи всі свої сили цим, як здається, благородним цілям, ми залишаємось відчуженими, внутрішньо-спустошеними та одинокими. Сьогодні слова Ісуса Христа повертають нас до реальності – тільки Господь може бути правдивою ціллю нашого життя, адже Він є і його причиною. Тільки Христос може надавати нашому існуванню сенс. Саме тому, коли ми «любимо» наших рідних більше ніж Бога, ця «любов» перемінюється у суцільне страждання. Просто, але неймовірно влучно говорить про це св. Августин: «Постав Бога на перше місце – і все стане на свої місця»

о. Олександр Андрусяк

Поділитись
Категорія