04 Чер 2024
Слово дня

Обтрусіть порох з ніг ваших

0:00
/

До Римлян послання святого апостола Павла читáння.

Рим. 95 зач.; 7, 14 – 8, 2.


14. Браття, знаємо, що закон духовний, а я тілесний, запроданий гріхові. 15. Бо що роблю, не розумію: я бо чиню не те, що хочу, а що ненавиджу, те чиню. 16. Коли ж роблю те, чого не хочу, я згоджуюсь із законом, що він добрий. 17. Тепер же то не я те чиню, а гріх, що живе в мені. 18. Знаю бо, що не живе в мені, тобто в моїм тілі, добро: бо воля добро творити є в мені, а добро виконати– ні; 19. бо не чиню добро, що хочу, а чиню зло, що не хочу. 20. Коли ж я роблю те, чого не хочу, тоді вже не я його виконую, а гріх, що живе в мені. 21. Отож находжу закон: що, коли я хочу робити добро, зло сидить у мені; 22. мені бо милий, за внутрішньою людиною, закон Божий, 23. але бачу інший закон у моїх членах, який воює проти закону мого ума й підневолює мене законові гріха, що в моїх членах. 24. Нещаслива я людина! Хто мене визволить від цього підлеглого смерті тіла? 25. Дяка хай буде Богові через Ісуса Христа, Господа нашого! Отже, то, власне, я служу умом законові Божому, а тілом – законові гріха. 1. Нема, отже, тепер ніякого засуду для тих, що в Христі Ісусі. 2. Бо закон духа, життя в Христі Ісусі, визволив тебе від закону гріха і смерти.

Від Матея святого Євангелія читáння.

Мт. 35 зач. 10, 9-15.
9. Сказав Господь своїм учням: Не беріть ні золота, ні срібла, ні дрібних грошей у череси ваші. 10. Ні торби на дорогу, ні двох одежин, ні взуття, ні палиці, бо робітник вартий утримання свого. 11. Як зайдете в яке місто чи село, спитайте, хто в ньому достойний, і там пробувайте, поки не вийдете. 12. Входячи ж у дім, вітайте його, кажучи: мир дому цьому! 13. І як той дім достойний, нехай ваш мир зійде на нього; а як недостойний, нехай ваш мир до вас вернеться. 14. Як хто вас не прийме й не послухає ваших слів, то ви, виходячи з дому чи з міста, обтрусіть порох із ніг ваших. 15. Істинно кажу вам: легше буде судного дня землі содомській і гоморській, ніж місту тому.


«Обтрусіть порох з ніг ваших»

    Думаю, що багато хто проживав ті моменти в житті, коли для когось робиш добрі справи, а у відповідь отримував зовсім протилежне ставлення. І наша автоматична реакція «ну я тобі ще покажу!!!». Можемо помітити цей моментальний перехід від любові до помсти.
    І сьогодні чуємо ці слова: «там де не послухають ваших слів, виходячи з того міста, обтрусіть порох з ніг ваших». І може звучати як певна погроза або «дозвіл на помсту» тому, хто не приймає любові. Але цей жест обтрушування пороху з ніг насправді є жестом братської любові де Христос пропонує змінити помсту на братською любов’ю, яка вміє чекати. Тому що коли ізраільтянин ішов проповідувати до язичницького краю і вони не хотіли приймати тої проповіді любові Отця, то повертаючись назад і входячи до свого краю робив цей жест, який мав на увазі таку річ: «навіть якщо ти не приймаєш це слово любові нашого Отця, то я все одно продовжую любити тебе як брата і чекаю взаємності від тебе».

о. Ігор СекмарПоділитись
Категорія