06 Чер 2024
Слово дня

Що вам кажу в темноті, кажіть те при світлі

0:00
/

До Римлян послання святого апостола Павла читáння.

Рим. 98 зач.; 8, 22-27.

22. Браття, знаємо, що все сотворіння разом понині стогне і разом страждає у тяжких муках.

23. Не тільки воно, але й ми самі, що маємо первоплід Духа, ми самі в собі стогнемо, очікуючи усиновлення, визволення нашого тіла, бо ми надією спаслися. 24. Надія, яку хто бачить, не надія; бо коли хто що бачить, чого ж тоді надіятись? 25. Якже ми надіємося, чого не бачимо, очікуємо його витривало.

26. Так само й Дух помагає нам у немочі нашій. Про що бо нам молитися, як слід не знаємо; та сам Дух заступається за нас стогонами не мовними. 27. Той же, хто вивідує серця, знає, яке бажання Духа і що він заступається за святих згідно з Божою волею.

Від Матея святого Євангелія читáння.

Мт. 37 зач. 10, 23-31.

23. Сказав Господь своїм учням: Коли будуть вас переслідувати в тому місті, тікайте в інше. Істинно кажу вам: не встигнете обійти міст ізраїльських, як прийде син чоловічий.

24. Учень не є понад учителя, ні слуга понад пана свого. 25. Досить для учня, коли стане, як його вчитель, а слуга – як його пан. Коли господаря назвали Велзевулом, то скільки більше – його домашніх.

26. Тож ви їх не лякайтесь. Нема нічого схованого, що не виявиться; нічого тайного, що не стане знаним. 27. Що вам кажу в темноті, кажіть при світлі; і що чуєте на вухо, звіщайте з покрівель.

28. Не бійтеся тих, що вбивають тіло, душі ж убити не можуть; бійтесь радше того, хто може погубити душу й тіло в пеклі.

29. Хіба не за шага продається пара горобців? Проте ні один із них не впаде на землю без волі Отця вашого. 30. У вас все волосся на голові пораховано. 31. Не бійтесь, отже: ви вартніші за багатьох горобців.

«Що вам кажу в темноті, кажіть те при світлі»

 Може здатися, що сьогонішнє євангеліє говорить про якусь крайню щирість (говорити все), виглядувати якийсь гріх який хтось приховує і потім з того робити скандал. Але ні.

 Чуємо, що Христос говорить про якусь темноті: «Що вам кажу в темноті, кажіть те при світлі…». Що насправді Ісус говорить в темряві, або в тайні, що потім буде сказано при світлі? Кожна людина, яка проживає дсвід спасіння, має дуже таємну зустріч з Богом в тямряві своєї душі. Кожний хто приходить до справжнього християнства, приходить туди через досвід зустрічі з Богом.

 Тож сьогоднішнє слово запрошує нас до того голосіння, яке є проповіддю любові Божої, яку кожен досвідчив у тій таємній зустрічі.

о. Ігор Секмар

Поділитись
Категорія