27 Тра 2024
Слово дня

Шукайте перше царство Боже

0:00
/

До Римлян послання святого апостола Павла читáння.

Рим. 83 зач.; 2, 28 – 3, 18.

28. Браття, юдей не той, що таким є назовні, і не те обрізання, що назовні, на тілі, 29. а той, хто юдей у скритості, і таке обрізання серця – за духом, не за буквою. Такому хвала не від людей, але від Бога. 1. Що, отже, більше має юдей або яка користь з обрізання? 2. Велика під кожним оглядом: поперше, тому що їм були довірені пророцтва Божі. 3. А що, коли деякі не повірили? Хіба їхня невіра знищить вірність Божу? 4. Ясно, що ні. Бо Бог правдивий, а кожний чоловік брехливий, як написано: Щоб ти оправдався у твоїх словах і переміг, коли будуть тебе судити. 5. Коли ж наша несправедливість виявляє Божу справедливість, що скажемо? Хіба Бог – по-людськи говорю! – несправедливий, коли наводить гнів свій? 6. Зовсім ні. Бож як мав би Бог світ судити? 7. Та коли Божа правда моєю неправдою збільшується йому на славу, навіщо ж мене ще як грішника судити ? 8. Чому, отже, деякі нас очорнюють і деякі говорять, нібито ми кажемо: «Робімо зло, щоб із нього вийшло добро»? На таких суд справедливий. 9. То що ж, хіба ми ліпші? Зовсім ні. Бож ми перед тим обвинуватили юдеїв і греків, що вони всі під гріхом, 10. як написано: Немає справедливого ні одного; 11. немає тямущого, немає, хто шукав би Бога. 12. Усі з дороги збилися, зробилися нікчемні. Немає, хто добро творив би, немає ні одного. 13. їхнє горло – гріб відкритий, язик їх кує обман, отрута гадюча у них під губами; 14. уста у них повні прокльонів і гіркоти. 15. Щоб проливати кров, швидкі їх ноги; 16. на їх дорогах злидні й руїна; 17. вони не відають дороги миру. 18. Немає страху Божого у них перед очима.

Від Матея святого Євангелія читáння.

Мт. 19 зач. 6, 31-34; 7, 9-11.

31.Сказав Господь: Не журіться, кажучи: що будемо їсти, що пити і в що одягнемося? 32. Про все те побиваються погани. Отець же ваш небесний знає, що вам усе це потрібне. 33. Шукайте перше царства Божого та його справедливости, і все те вам додасться. 34. Не журіться, отже, завтрішнім днем; завтрішній день журитиметься сам за себе. Доволі дневі його лиха. 9. Чи ж є між вами хто такий, що коли син попросить у нього хліба, дасть йому камінь? 10. Або коли попросить риби, дасть йому гадюку? 11. Тож коли ви, злі бувши, вмієте давати дітям вашим добрі дари, оскільки більш Отець ваш, що на небі, дасть дари тим, які його просять.

«Шукайте перше царство Боже»

Що таке Царство Боже? Де його шукати? Ця тема євангельської розповіді дуже широка та глибока. Господь запрошує нас сьогодні через це слово увійти у нову дійсність та бачення навколо нас усього того, що нас оточує. Царство Боже є всередині нас, коли ми які є слухачами Слова Божого дозволимо Духу Святому очистити наш розум, почуття, та волю. Тоді і лише тоді буде навколо нас Царство любові Отця, Сина і Духа Святого. Навчімося ставити правильні приорітети у нашому житті та довіритися Богу.

о. Андрій Лендєл


Поділитись
Категорія