11 Лип 2024
Слово дня

В слід за Христом: сила і відвага брати свій хрест щодня

0:00
/

До Корінтян першого послання святого апостола Павла читáння.

1 Кор. 147 зач.; 10, 28 – 11, 7.

28. Браття, як хто вам скаже: «Це було жертвоване ідолам» – не їжте задля того, хто попередив вас, і задля совісти; 29. кажу задля совісти не своєї, а іншого. Чому бо моя воля мала б залежати від совісти іншого? 30. Як я що їм з подякою, чому б мене ганити за те, за що я дякую?

31. Чи ви, отже, їсте, чи п'єте, чи щобудь робите, все робіть на славу Божу. 32. Не будьте приводом упадку ні для юдеїв, ні для поган, ні для Церкви Божої. 33. Отак і я сам стараюсь догодити всім у всьому, не шукаючи для себе користи, але для багатьох, щоб спаслися.

1. Будьте моїми наслідувачами, як і я – Христа.

2. Радію, що ви про мене згадуєте в усьому і тримаєте передання так, як я передав вам. 3. Хочу, щоб ви знали що кожному чоловікові голова – Христос, голова жінці – чоловік, голова Христові – Бог. 4. Кожний чоловік, що молиться чи пророкує з покритою головою, соромить свою голову. 5. А кожна жінка, що молиться чи пророкує з непокритою головою, соромить свою голову, бо це те саме, якби була обголена. 6. Бо коли жінка не покривається, нехай обстригається; а коли сором жінці стригтися чи голитися, нехай покривається. 7. Чоловікові не слід покривати голову, він бо образ і слава Божа, жінка ж – слава чоловіка.

Від Матея святого Євангелія читáння.


Мт. 69 зач. 16, 24-28.

24. Сказав Господь до своїх учнів:

Коли хто хоче йти за мною, нехай зречеться себе самого, візьме хрест свій і йде за мною. 25. Хто хоче спасти своє життя, той його погубить; а хто своє життя погубить ради мене, той його найде. 26. Яка користь людині, коли здобуде увесь світ, але занапастить власну душу? Що може людина дати взамін за свою душу?

27. Син чоловічий має прийти в славі Отця свого з ангелами своїми й тоді воздасть кожному згідно з його ділами.

28. Істинно кажу вам: є деякі між тут присутніми, які не зазнають смерти, поки не побачать Сина чоловічого, що приходить зо своїм царством.

В слід за Христом: сила і відвага брати свій хрест щодня

Ми перебуваємо в Церкві, бо в глибині душі хочемо йти за Христом. Однак нас часто стримують клопоти й випробування. Ісус нагадує, що ці перешкоди не є перепоною, а засобом для відповіді на Його заклик. Він закликає нас "взяти свій хрест" – прийняти реальність нашого існування, не передаючи свої труднощі іншим і не намагаючись уникнути їх. Наш хрест є нашим життям з його випробуваннями, які ми маємо прийняти, не порівнюючи їх з іншими. Ісус наголошує, що ми повинні нести свій хрест щодня, виявляючи постійність і наполегливість. Для цього нам потрібна відвага і сила духу, які можна знайти лише в Ньому. Ісус показав нам шлях, даруючи Себе і Своє життя, щоб ми могли знайти силу в Ньому.

о. Михайло Джіджіна

Поділитись
Категорія