19 Тра 2024
Слово дня

Відкрий серце на Духа Святого

0:00
/

Діянь святих апостолів читáння.

Ді. 3 зач.; 2, 1-11.

В той час, коли настав день П'ятдесятниці, всі вони були вкупі на тім самім місці. Аж ось роздався зненацька з неба шум, неначе подув буйного вітру, і сповнив увесь дім, де вони сиділи. І з'явились їм поділені, мов вогонь, язики, і сіли на кожному з них. Усі вони сповнились Святим Духом і почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм говорити.

Були ж у Єрусалимі між юдеями побожні люди з усіх народів, що під небом. 6. І як зчинився той шум, зійшлась сила народу і хвилювалася, бо кожний чув, що вони говорили його мовою. Всі, остовпілі, дивувались і один до одного казали:

– Хіба ось всі це не галилеяни, що говорять? Як же воно, що кожний з нас чує нашу рідну мову: партяни, мідяни, еламії і мешканці Месопотамії, Юдеї й Кападокії, Понту й Азії, Фригії й Памфілії, Єгипту й околиць Лівії, що біля Кирени, римляни, що прибули, юдеї і прозеліти, критяни й араби – як ми їх чуємо, як вони нашими мовами возвіщають величні діла Божі?

Від Йоана святого Євангелія читáння.

Йо. 27 зач. 7, 37-52; 8, 12.

Останнього великого дня свята стояв Ісус і скликнув на ввесь голос:

– Коли хто спраглий, нехай прийде до мене й п'є!

Хто вірує в мене, як каже Писання: ріки води живої потечуть із нутра його.

Так він говорив про Духа, що мали прийняти ті, які увірували в нього. Не прийшов бо був ще Дух Святий, тому що. Ісус не був ще прославлений. Деякі з народу, чуючи ті слова, казали:

– Він справді пророк. Інші говорили:

– Він – Христос.

Ще інші мовили:

– Чи Христос прийде з Галилеї? Хіба не сказано в Писанні, що Христос має прийти з роду Давида, з села Вифлеєму, звідки був Давид?

І виник роздор через нього серед народу. 44. Деякі хотіли його схопити, та ніхто не наклав рук на нього. Вернулись слуги до первосвящеників та фарисеїв, і ті їх питають:

– Чому ви його не привели?

Слуги відповіли:

– Ніколи чоловік не говорив так, як цей чоловік говорить.

Фарисеї казали:

– Чи й ви дали себе звести? Невже хто зі старшини або фарисеїв увірував у нього? 49. Та проклятий цей народ, що не знає закону!

Озвавсь до них Никодим, що приходив до нього вночі, один з них:

– Хіба закон наш судить чоловіка, не вислухавши його спершу й не довідавшися, що він робить?

Ті йому у відповідь сказали:

– Чи й ти з Галилеї? Розсліди й побачиш: з Галилеї пророк не приходить.

І знову говорив до них Ісус кажучи:

– Я – світло світу. Хто йде за мною, не буде в темряві блукати, а буде мати світло життя.

Відкрий серце на Духа Святого

В сьогоднішніх читаннях ми чуємо слова про того, хто приходоть, щоб відродити, утішити, народити з висоти. Про Третю Особу Божу, про Святого Духа. В читанні з Діянь апостолів чітко видно, що після приходу Духа Святого апостоли, які ще вчора боялися, сьгодні відкрито проповідують Христа Воскреслого з радістю та євангелським запалом. Тим самим спонукаючи нас в цей день по-особливому відкрити своє серце для Святого Духа.

О. Віктор Бурлака

Поділитись
Категорія