01 Лип 2024
Слово дня

Впізнати Спасителя

0:00
/

До Коринтян першого послання святого апостола Павла читання

1 Кор. 134 зач.; 5, 9 – 6, 11.
9. Браття, я писав вам у листі не мати зносин з розпусниками. 10. Це не про розпусників цього світу взагалі, чи то зажерливі, чи грабіжники, чи ідолопоклонники, бо вам довелося б вийти з цього світу; 11. але писав я вам, щоб ви не мали зносин з тим, хто, називаючи себе братом, є розпусник чи зажерливий, чи ідолопоклонник, чи злоріка, чи п'яниця, чи грабіжник; з таким – навіть не їсти. 12. Чого б я мав судити тих, що зовні? Хіба ви не судите своїх? 13. Тих же, що зовні, буде Бог судити. Виключіть поганця з-поміж себе.
1. Хіба хто з вас, маючи справу до іншого, насмілиться судитись перед неправедними, замість перед святими? 2. Хіба не знаєте, що святі будуть судити світ? А коли ви будете світ судити, хіба ви недостойні судити куди менші справи? 3. Хіба не знаєте, що ангелів будемо судити? Оскільки більше дрібні справи! 4. Коли, отже, маєте суди про дрібні справи, настановляєте суддями таких, яких за ніщо вважається у Церкві. 5. Кажу це вам на сором. Хіба нема між вами ні одного мудрого, що міг би розсуджувати між братами своїми? 6. А тут брат з братом судиться, і то перед невірними! 7. Це взагалі вже для вас пониження, що судитеся між собою. Чого б вам краще не терпіти кривди? Чого б вам краще не зазнавати кривди? 8. Та ви, навпаки, самі чините несправедливість і кривду, та ще й братам!
9. Хіба не знаєте, що неправедні Царства Божого не наслідять? Не обманюйте себе самих: ні розпусники, ні ідолопоклонники, ні чужоложники, ні розгнуздані, ні мужоложники, 10. ні злодії, ні зажерливі, ні п'яниці, ні злоріки, ні грабіжники Царства Божого не наслідять. 11. І такими з вас деякі були; та ви обмились, та ви оправдались іменем Господа Ісуса Христа й Духом нашого Бога.

Від Матея святого Євангелія читання

Мт. 56 зач.; 13, 54-58.
54. В той час прийшов Ісус у батьківщину свою і навчав людей у їхній синагозі, так що вони дивувалися і говорили: – Звідкіля в нього ця мудрість і сила чудодійна? 55. Хіба він не син теслі? Хіба не його мати зветься Марія, і його брати Яків, Йосиф, Симон та Юда? 56. І його сестри хіба не всі між нами? Звідки ж йому це все?
57. І вони брали йому це за зле. Ісус же сказав їм: – Пророк не має пошани лише в своїй батьківщині та в себе вдома. 58. І не зробив там багато чудес через їхню невіру.

Впізнати Спасителя

Багато юдеїв так і не впізнали в Ісусі істинного Бога, який навідався до Свого народу. Подібно стверджує євангелист Іван: «Прийшло до своїх, а свої його не прийняли» (Ів. 1. 11).  Люди, в яких найважливішим очікуванням їхнього життя була надія на прихід Месії, пропустили цей момент наближення Господа. Що стало причиною такої трагедії? Можливо їхній гріх або незнання Писання? Насправді, багато людей так і не зрозуміли, що Ісус Христос є Спасителем світу, тільки тому, що вони очікували зовсім не такого «Месію». Ми настільки часто моделюємо у своїй голові певний образ «Бога», який мав би спасти нас від наших труднощів, що можемо пропустити зустріч із справжнім, живим Богом, який навідується до нас у спосіб, якого ми навіть не могли уявити.

о. Олександр Андрусяк


Поділитись
Категорія