Коли людина переживає у своєму житті якісь прекрасні миті, гарний досвід, вона має нестримне бажання ділитися своєю радістю.
Людина-християнин, яка має живі стосунки з Господом, яка «скоштувала Його і побачила, який він благий», без сумніву, розуміє, що кращих моментів як бути у присутності свого Господа - немає у цьому житті.
З цього часу розпочинається новий етап у житті такої людини, який підкорюється звичному принципу, що згаданий вище – ділитися своєю радістю. А ділення саме таким досвідом і є проповіддю Євангелія.
Хтось скаже, що проповідь є літургічним елементом, який здійснює священик в певний час і у зазначеному місті Літургії. Але це не зовсім так. Бо коли тебе переповнюють позитивні емоції, ти хочеш кричати про них на весь світ, а це і є проголошення Євангелія, про яке сьогодні у посланні до Солунян згадує Павло: проголошення з великим змаганням, без облуди, нечистоти, зажерливого або улесливого слова, без підступу, розуміючи при цьому водночас і всю складність, і простоту тагого проголошення.
Простота полягає в тому, що ти для цієї проповіді користаєш не лише свої уста, які промовляють заучені фрази та користають певні принципи красномовства, а ти просто живеш у своїх відносинах із Ним, і живеш саме так, бо по інакшому не вмієш, не бажаєш. У цьому полягає також і складність проповіді – багатьом людям «така праведність не до вподоби» але ти все одно вибираєш « подобатися Богу, а не людям.
о. Олександр Петах